З метою надання ефективної підтримки людям, які опинилися у скрутній ситуації, чиновники відновили раніше розроблену програму "Рука допомоги", спрямовану на підтримку малозабезпечених планування відкриття власного бізнесу. Інформаційний портал РБК-Україна (проект Styler) надає деталі про програму.

Ініціатива надає можливість непрацюючим працездатним членам малозабезпечених сімей отримати одноразову безвідсоткову зворотну допомогу, розмір якої може досягати 100,5 тис. грн. для запуску або розширення власного бізнесу.

Ці кошти призначені для купівлі обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку підприємства. Фінансова підтримка здійснюється у безготівковій формі.

Громадянин України має можливість отримати безоплатний кредит від держави для започаткування власного бізнесу на період трьох років.

Повернення фінансової підтримки здійснюється:

  • Після закінчення трирічного періоду з отримання коштів – одноразовим платежем протягом 30 календарних днів.
  • Достроково, частинами, відповідно до графіка, який узгоджується з центром зайнятості.

Також повертається сума фінпідтримки зменшується на обсяг сплачених податків, зборів та внесків до ЄСВ.

Для отримання фінпідтримки з цієї ініціативи потрібно виконати такі кроки:

  • Зверніться до найближчого центру зайнятості у вашому регіоні.
  • Подайте необхідні документи до спеціально організованої комісії з надання підтримки для досягнення економічної самостійності сімей у важких обставинах.

Після збирання та реєстрації всіх необхідних документів центр зайнятості передає їх на розгляд спецкомісії. За результатами засідання комісії особі надсилається письмове повідомлення про ухвалене рішення.

За позитивного рішення людині надається 30 календарних днів (з моменту отримання повідомлення) для створення юридичної особи або реєстрації як фізособи-підприємця (ФОП).

Потім міжрегіональним/регіональним центром зайнятості, центром зайнятості та підприємцем укладається угода про надання фінпідтримки.

Раніше Clutch повідомляв, що українські жінки-підприємці можуть отримати гранти.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою