Українці готуються до новорічно-різдвяного шопінгу, незважаючи на складні обставини через військову ситуацію. Близько 59% опитаних планують брати участь у покупках, хоча ця цифра трохи зменшилася порівняно з минулим роком. Більшість із них (56%) планують витратити від 1000 до 5000 гривень на подарунки. Про це повідомляє Deloitte.

Продукти харчування, одяг, взуття та товари для дому, а також алкоголь залишаються найпопулярнішими категоріями для святкових покупок. Цікаво, що молоде покоління (18-27 років) виявляє найбільший інтерес до витрат на облаштування свого житла, включаючи меблі та декор.

Щодо дати початку підготовки до свят, 64% українців планують розпочати шопінг у період з 1 по 24 грудня. Важливо відзначити, що 45% збираються відзначати Різдво 25 грудня, 32% обирають подвійне святкування, а 17% віддають перевагу 7 січня.

Цікаво, що 68% респондентів висловили намір направити частину свого бюджету на благодійність, а 86% з них збираються надати допомогу захисникам на передовій.

Згідно з дослідженням, Новий рік переважає над Різдвом у плані бюджету: 49% українців планують витратити більше на святкування Нового року. Східні області країни лідирують за витратами на Новий рік, тоді як західні області більше цікавляться святкуванням Різдва.

Важливим аспектом є вибір місця для святкових покупок: супермаркети та великі торгові центри залишаються основними уподобаннями, причому лише 40% респондентів віддають перевагу онлайн-магазинам.

Дослідження, проведене компанією "Делойт", надає корисний погляд на святкові тенденції споживчої поведінки в умовах складної обстановки в країні.

Нагадаємо, від чого потрібно позбутися напередодні новорічних свят.

Також ми повідомляли, що у Києві почали встановлювати головну новорічну ялинку країни.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою