Хоча симптоми у різних людей можуть відрізнятися, застуда зазвичай проходить у легшій формі, тоді як грип або COVID можуть призвести до тривалих проблем зі здоров'ям. Щоб допомогти вам розрізнити ці віруси, експерти поділилися найбільш поширеними симптомами кожного з них, пише "MailOnline".

Симптоми застуди

Професор Рон Екклс з університету Кардіффа зазначає, що симптоми застуди включають нежить, чхання, біль у горлі та закладеність носа. Якщо ваші симптоми пов'язані в основному з верхніми дихальними шляхами, ймовірно, це лише застуда.

Екклс стверджує, що застуда, спричинена риновірусами, розвивається поступово і може виявлятися кашлем, закладеністю носа та втомою.

Симптоми грипу

Доктор Семюел Уайт з Університету Ноттінгем Трент пояснює, що грип, спричинений вірусами грипу, часто супроводжується кашлем і є найчастішим перехресним симптомом.

Відмінною рисою грипу є його інтенсивність та вплив на весь організм. Грип може також викликати проблеми зі шлунком, такі як нудота, блювання та діарея.

Симптоми COVID

Симптоми COVID включають нежить, біль у горлі, головний біль, кашель та втому. Професор Вілсон зазначає, що COVID може більш виражено впливати на дихальну систему, виявлятися тривалою і сильною лихоманкою, а також супроводжуватися задишкою.

Унікальним для COVID є також раптова втрата смаку та нюху, чого рідко буває при застуді та грипі. Тяжкі випадки COVID можуть призвести до ускладнень, таких як біль у грудях, невиразна свідомість та синюшний відтінок губ або обличчя, що потребує негайної медичної допомоги.

Важливість вакцинації

Доктор Уайт підкреслює, що вакцинація "є невіднятним заходом для запобігання зараженню грипом".

"Попри схожі загальні симптоми, COVID відрізняється можливістю серйозних наслідків та унікальними проявами, такими як втрата смаку та нюху. Пріоритет вакцинації та дотримання профілактичних заходів залишаються першорядними у мінімізації впливу цих респіраторних захворювань”, – наголошує лікар.

Також ми повідомляли, що є три напої, які підвищать імунітет.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою