У грудні в Україні не слід очікувати різких коливань курсу долара. Але поступова лібералізація ринку може вплинути на вартість національної валюти. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.

Олександр Паращій, керівник відділу аналітики Concorde Capital, пояснює, що хоча існують підстави для потенційного подорожчання долара, таке збільшення не очікується. Національний банк України затверджує валютну стабільність як одне зі своїх пріоритетних завдань, і підвищення вартості долара може спричинити низку проблем, включаючи зростання цін.

За словами аналітика, грудень 2023 року стає складним періодом для валютного ринку. Цього місяця відбувається значне зростання касових видатків бюджету, спрямованих на закриття всіх платежів за довгостроковими проектами перед підрядниками. В результаті бізнес має значну кількість гривень, що веде до збільшення попиту на валюту до кінця року.

Тарас Лісовий, керівник відділу казначейства у Глобус Банку, також не передбачає різких вагань. На його думку, майбутні зміни пов'язані насамперед із питанням лібералізації ринку валют. За прогнозом банкіра, ситуація на готівковому ринку обіцяє залишатися спокійною найближчим часом принаймні до кінця поточного місяця.

Він також зазначає, що на цю мить немає підстав для будь-яких курсових "форс-мажорів".

З 1 грудня в Україні скасовано обмеження на обсяги продажу готівкової іноземної валюти населенню, включаючи долари. Зміни торкнулися як банків, так і обмінних пунктів, що дозволяє українцям вільно купувати валюту в необхідних їм обсягах.

У Національному банку зазначають, що скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно впливає на стан ринку. За оцінками регулятора, це сприяє:

  • Скорочення розриву між готівковими та безготівковими курсами.
  • Стійкість очікувань щодо курсів валют.
  • Підвищення стійкості ринку.

Також Clutch писав, що банкір розповів про те, яким буде курс долара.

Нагадаємо, що економісти дали прогнози щодо майбутнього американської валюти.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою