Підвищення штрафів за нелегальну риболовлю планується використовуватиме поповнення державного бюджету, а також з метою збільшення рибного запасу. Про це повідомляє "НаПенсії".

Тому Уряд пропонує ухвалити законопроєкт №10433 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо охорони водних біоресурсів та їх довкілля".

Які штрафи будуть введені за нелегальну рибалку
Запропонований документ передбачає посилення покарань за порушення правил рибальства та підвищує штраф із нинішніх 170 гривень до 680 – 2 550 гривень, що становить 40 – 150 мінімальних неоподатковуваних доходів громадян.

За грубі порушення правил риболовлі, що підпадають під розширений перелік критеріїв, таких як "прихований або перевищує ліміт видобутку водних біоресурсів при зайнятті аматорською рибалкою", пропонується стягнути штраф від 3 400 до 8 500 гривень з конфіскацією риболовних пристосувань та засобів скоєння риби.

Також передбачено запровадження додаткового штрафу, який збільшить стягнення за повторне грубе порушення правил протягом року з 6800 до 12750 гривень.

Які адміністративні заходи будуть застосовуватися за нелегальний вилов риби
Той самий законопроєкт передбачає зупинку видачі ліцензій на рибальство в період воєнного стану та протягом року після його скасування.

При цьому посадові особи органів охорони природи зможуть затримувати порушників та доставляти їх до правоохоронних органів чи місцевих адміністрацій для ідентифікації та складання протоколу.

За прогнозами уряду, ухвалення цього закону допоможе збільшити споживання риби в країні з 11 кг на рік на людину до 16,2 кг на рік.

Нагадаємо, що у Раді придумали нові правила для водіїв.

Також ми повідомляли, що водії почали масово штрафувати за номерні знаки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою