Деякі водії стикаються зі штрафами за відсутність медичної аптечки та/або вогнегасника в автомобілі. Юристи роз'яснили, чи таке стягнення є законним. Про це повідомляється в Telegram-каналі "Ті ж ЮРИСТ".

У ПДР встановлено, що водії не можуть використовувати автомобіль без наявності медичної аптечки, справного вогнегасника та знаку аварійної зупинки. За порушення цих правил поліція часто оштрафовує водіїв на 340 гривень.

Слід зазначити, відсутність зазначених предметів в автомобілі не є технічним недоліком. Тому використання автомобіля без них не заборонено.

Таким чином штраф за відсутність цих предметів в автомобілі не відповідає закону. За таке порушення водій може одержати лише попередження від інспекторів.

Однак водії, які надають послуги з перевезення пасажирів, можуть бути оштрафовані на суму 680 гривень за відсутність в автомобілі медичної аптечки, вогнегасника, що справний, і знака аварійної зупинки. При повторному порушенні ним може бути тимчасово відібрано посвідчення водія на строк від 3 до 6 місяців.

Попри це, медична аптечка, справний вогнегасник та знак аварійної зупинки є важливими предметами, які можуть урятувати життя. Рекомендується завжди мати їх із собою на випадок несподіваної ситуації.

Коли можна звільнитися від сплати судового збору при оскарженні штрафів за порушення правил дорожнього руху
В Україні можна оскаржити в суді необґрунтовані штрафи за порушення правил дорожнього руху, однак ця послуга не є безкоштовною. Юристи поділилися, хто звільняється від сплати судового збору.

При оскарженні штрафів за порушення правил дорожнього руху українцям необхідно сплатити судовий збір. Проте, деякі категорії громадян звільняються від цього.

Нагадаємо, що в Україні влада хоче позбавити держдопомоги деяких автовласників.

Також ми повідомляли, що автовласникам потрібно бути більш уважними на дорогах, оскільки запроваджуються нові штрафи .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою