Ініційована місцевими аграріями блокада на кордоні з Польщею може призвести до дефіциту продуктів та підвищення їх цін на українському ринку, повідомили у Верховній Раді.

Депутат Олег Синютка висловив свою думку щодо несприятливої ​​ситуації на польсько-українському кордоні. Він наголосив на зайвій емоційності, виявленій нашими дипломатами, вважаючи це неприпустимим.

На його думку, дипломатія має ґрунтуватися на професіоналізмі та раціональному мисленні, а не на прояві негативних емоцій.

Народний депутат зазначив, що неправильна поведінка чиновників може спровокувати негативні тенденції в Україні:

"Це призведе до зростання цін, тому що деякий дефіцит товарів, якщо виникне, зазвичай компенсується збільшенням цін. Ми розуміємо, що навіть якщо це не основна, то досить значна частина українського експорту, що проходить через польський кордон, може припинитися, що призведе до зменшення вже невисокого обсягу валютних надходжень.

Парламентарій зазначив, що не вважає прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска людиною, яка не прагне допомогти українцям. Він вважає, що політик надсилає сигнали, щоб українська сторона зберігала спокій і розглядала Польщу як сильного партнера, який захищає свої інтереси:

"Ми не можемо не враховувати, що Польща стоїть на порозі місцевих виборів. Не помічати цього і не розуміти – значить зробити помилку".

Нагадаємо, що акцію протесту погоджено з польським урядом до 9 березня. Глава уряду Дональд Туск заявив 28 лютого, що Польща та Україна можуть тимчасово закрити кордон для торгівлі.

Раніше експерти розповіли, що відбувається із цінами в Україні.

Також в Україні різко впала ціна на популярний овоч.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою