У парламенті Нідерландів висунули пропозицію щодо жорстких правил щодо фінансових зобов'язань працевлаштованих біженців. Якщо цю ініціативу буде прийнято, в українців, які перебувають у цій країні, з'явиться необхідність оплати житла та харчування, пише dutchnews.

Йдеться виключно про працевлаштовані біженці. За інформацією видання, парламентарі розглядають серйозні зміни щодо правил перебування в країні для мігрантів з України.

На цю мить українські біженці в Нідерландах мають статус, який можна порівняти з правами громадян ЄС. Серед іншого, вони мають право на житло та працевлаштування.

Однак, окрім цього, біженці отримують фінансову допомогу від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) на оплату житла. Передбачається, що цю підтримку буде припинено з початку роботи. Проте контроль за цим процесом викликає певні проблеми.

На додаток до цього, українців звільнено від сплати медичного страхування, комунальних послуг та податків. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, мають нести більше фінансових зобов'язань за свої потреби.

"Більшість українців працюють. Це чудовий прогрес. Однак мені здається несправедливим, якщо хтось, хто отримує дохід і безкоштовне житло, не робить свій внесок. Справедливий особистий внесок здається мені розумним", - пояснив депутат Каспер Велдкамп.

"Українці, які працюють тут, повинні оплачувати своє житло. Це мають робити і ті, хто шукає притулку, і одержувачі допомоги. Українців слід звертати так само як і всіх інших у цій країні", - додала депутат Каті Пірі.

Нагадаємо, що стало відомо, які компенсації виплачуватимуть українцям у 2024 році.

Також ми повідомляли, що розпочався прийом заявок на грошову допомогу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою