З 29 лютого 2024 року патрульні поліціянти в Україні почали використовувати радари TruCam для контролю швидкості на 31 новій ділянці доріг. Про це повідомляє пресслужба Патрульної поліції України.

Згідно з повідомленням, на українських дорогах наразі функціонує 150 радарів TruCam, які використовуються для контролю швидкості на 279 ділянках автошляхів. Нові лазерні радари з'явилися у різних областях країни, таких як Кіровоградська, Чернігівська, Вінницька та Чернівецька.

Однак кількість ділянок доріг, де встановлені радари TruCam, скоротилася через запровадження воєнного стану та аналіз аварійності. Поліція тимчасово призупинила роботу TruCam на 54 дільницях.

У Донецькій та Луганській областях, де продовжуються бойові дії з російськими окупантами, радари TruCam тимчасово не використовуються, а у прифронтових районах їх використання обмежене. До таких районів належать Харківська, Сумська, Миколаївська, Херсонська та Запорізька області.

Українські водії мають враховувати такі моменти. По-перше, патрульні поліціянти, які використовують радари TruCam, працюють на ділянках доріг, де вже встановлено камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Обидві системи призначені для контролю швидкості та вважаються більш ефективними разом.

По-друге, патрульні з радарами TruCam переважно знаходяться на ділянках, де часто трапляються ДТП через перевищення швидкості.

По-третє, встановлені попереджувальні дорожні знаки (5.76) про фото- та відеофіксацію порушень правил дорожнього руху поруч із патрульними з радарами TruCam. По-четверте, поруч із ними має бути службовий автомобіль із включеними синіми проблисковими маячками.

Якщо патрульні з радарами TruCam зафіксували автомобіль з перевищенням швидкості, вони зупиняють водія та пред'являють докази порушення, включаючи номерний знак автомобіля, швидкість, час та місце порушення. Штраф за перевищення швидкості становить 340 гривень за перевищення на 20 км/год та 1700 гривень за перевищення на 50 км/год.

Нагадаємо, що у Раді придумали нові правила для водіїв.

Також ми повідомляли, що водії почали масово штрафувати за номерні знаки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою