Вплив війни на життя українців проявляється не лише на емоційному рівні, а й негативно впливає на їх здоров'я та психіку, стверджує сексолог Євгенія Колько в інтерв'ю для журналу "Фокус".

Кожна людина переносить стрес по-різному, але його тривалий вплив може серйозно вплинути на стан здоров'я. За словами експерта, м'язова напруга часто є першою ознакою виникнення проблем. Особливо погано, коли ця напруга та дискомфорт зберігаються навіть після закінчення стресового періоду. З часом мозок звикає до цього стану та сприймає його як норму.

У жінок сильний стрес часто впливає на інтимне здоров'я. На початку війни багато жінок зіткнулися з проблемами, такими як зникнення менструації, порушення циклу та хворобливі відчуття.

Зниження сексуального потягу є одним із поширених симптомів стресу у жінок, зазначає Колько. Це може бути обумовлено не лише військовими подіями, а й проблемами у відносинах, фінансовими труднощами чи проблемами зі здоров'ям.

Важливо розуміти, що стрес впливає на гормональний баланс, виробляючи низку гормонів, які можуть спричинити зниження лібідо, порушення менструального циклу, збільшення апетиту та навіть сприяти розвитку нових захворювань.

Як можна пом'якшити негативні наслідки емоційної напруги?

Сон та правильне харчування відіграють ключову роль у підтримці здоров'я та нормального функціонування організму. Регулярний сон та достатня кількість відпочинку сприяють нормалізації роботи нервової та гормональної систем, що своєю чергою допомагає знизити рівень стресу.

Дивно, але вживання необхідних поживних речовин протягом дня не тільки позитивно позначається на фізичному самопочутті, а й покращує настрій, підвищує енергію та працездатність.

Фізична активність відіграє важливу роль у боротьбі зі стресом та напругою, сприяючи покращенню здоров'я та психологічного стану. Тренування спалюють гормони стресу та сприяють виділенню гормону щастя та ейфорії – ендорфіну, що веде до покращення настрою та зниження рівня стресу.

Про різноманітні форми фізичної активності, такі як прогулянки на свіжому повітрі, йога, пілатес або проста щоденна активність по дому, також варто пам'ятати. Вони також сприяють покращенню здоров'я та психологічного стану.

Інтимна гімнастика відіграє важливу роль у жіночому здоров'ї, підвищуючи лібідо та чуттєвість. Це допомагає покращити кровообіг в органах малого таза, знімає спазми та налагоджує роботу ШКТ.

Різні тілесні практики також можуть мати сприятливий вплив на здоров'я та психічний стан. Танці, масаж та інші дії, які допомагають налагодити контакт з тілом, сприяють розслабленню та покращенню настрою.

Психологічна підтримка та спілкування з близькими людьми відіграють важливу роль у подоланні стресу та напруги. Важливо не забувати про свої емоції та знайти способи їх вираження, чи то розмова з другом, чи професійна допомога психолога.

До цього психологи назвали 8 ознак, що чоловік не збирається на вас одружитися.

Раніше психолог розповів, як підтримувати стосунки із чоловіком на відстані.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою