Внаслідок повномасштабного вторгнення росії багато українців опинилися у фінансовій кризі після втрати постійної роботи та вимушеної евакуації зі своїх будинків. Наразі громадяни, які опинилися у складній життєвій ситуації, мають змогу звернутися за допомогою до благодійного фонду "Право на захист", йдеться на сайті організації.

Фінансова підтримка надається у рамках програми "Консорціум Реагування" та становить 3,6 тисячі гривень. Ці кошти надаються внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та потерпілому від військових дій населенню у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській та Харківській областях.

Програма фінансової підтримки розрахована на три місяці, і схвалені заявки отримуватимуть всю суму одразу. Таким чином, українці зможуть отримати 10,8 тисячі гривень на кожного члена сім'ї.

Право на отримання виплат мають уразливі українські сім'ї, щомісячний дохід яких не перевищує 6318 гривень. Також до послуг можуть звернутися громадяни, які не отримували багатоцільову грошову допомогу з 2022 по 2024 рік та належать до перерахованих категорій населення.

Фінансову підтримку можуть отримати також домогосподарства, що відповідають певним критеріям уразливості: що складаються з людей похилого віку (60+), з трьома та більше дітьми, з дитиною до двох років, з вагітною жінкою або з особою з інвалідністю І чи ІІ групи.

Для реєстрації необхідно надати паспорт громадянина України або закордонний паспорт, податковий номер усіх членів сім'ї, свідоцтво про народження дітей (для дітей віком до 14 років), IBAN картку українського банку для отримання виплат, а також документи, що підтверджують належність до категорії вразливості.

Громадянам, які стали власниками земельних ділянок або нерухомості вартістю понад сто тисяч гривень або придбали транспортний засіб менш як п'ять років тому, скасовано виплати на проживання з 1 березня. Також виплати не здійснюватимуться тим, хто обміняв іноземну валюту на суму понад сто тисяч гривень або має такий депозит у банку.

Нагадаємо, що стало відомо, які компенсації виплачуватимуть українцям у 2024 році.

Також ми повідомляли, що розпочався прийом заявок на грошову допомогу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою