Депутати внесли близько 4 тисяч правок до законопроекту про мобілізацію, запропонованого урядом. Наразі ці поправки розглядаються у комітетах Верховної Ради, де планується їх систематизація перед голосуванням на другому читанні. Однією із запропонованих правок є запровадження військового обліку для пенсіонерів, пише NOVYNY.LIVE.

Ця правка стосується не всіх пенсіонерів України, а лише чоловіків, які ще не досягли 60 років, але вже на пенсії. Вона стосується громадян, які працювали у силових структурах та вийшли на пенсію до досягнення 60-річного віку відповідно до законодавства.

Якщо запропоновану поправку буде прийнято депутатами, то пенсіонери із силових структур, молодших 60 років, будуть зобов'язані стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування.

Серед працівників, які підлягають військовому обліку, будуть колишні працівники:

Національна поліція України;
Міністерства внутрішніх справ України;
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту;
Державне бюро розслідувань;
Державної кримінально-виконавчої служби України;
Служби судової охорони;
Державної податкової служби;
Державної митної служби;
Бюро економічної безпеки України

Проте голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запропонував винятки для працівників Державного бюро розслідувань, які не мають спеціальних нагород, а також співробітників Національного антикорупційного бюро.

Таким чином, якщо цю поправку буде прийнято, ці дві категорії працівників не будуть включені до обов'язкового військового обліку.

Решта представників згаданих категорій мають стати на військовий облік протягом 60 днів з моменту набрання чинності новим законом.

Раніше Clutch писав, що працівники низки професій отримають допомогу від держави: кому пощастить .

Нагадаємо, що в Україні проіндексують пенсійні виплати: як зміниться розмір пенсій .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою