Українцям доводиться оплачувати не лише спожитий газ та його доставлення, а й технічне обслуговування газових мереж та обладнання, відоме як "третя платіжка". Цей платіж не є одиничним, а включає дві складові. Про це повідомляє "ГазПравда".

Попередні розміри третьої платіжки та графіки технічного обслуговування (ТО) для кожного будинку вже опубліковані та доступні на сайті відповідного Оператора ГРМ. Остаточна вартість ТО мереж загального користування залежить від регіону, конкретного будинку, кількості квартир та технічних характеристик мереж.

Наприклад, мешканці Київської області мають сплатити 320 гривень за ТО квартири. Важливо, що це платіж не щомісячний, а виробляється раз на 3 чи 5 років.

Частота проведення ТО залежить від віку газових мереж та обладнання. Системи терміном експлуатації до 25 років вимагають обслуговування раз на п'ять років, тоді як ті, яким більш як 25 років, повинні проходити ТО раз на три роки.

Оскільки комплексне ТО внутрішньобудинкових газопостачальних систем багатоповерхівок складається з двох окремих процедур, плата за них складатиме дві окремі суми. За чинним законодавством обидва ці види ТО повинні оплачуватись мешканцями будинку: одна плата за обслуговування мереж, що проходять через загальні зони, та друга за внутрішньоквартирні мережі та обладнання.

Законодавство визначає, що обслуговування внутрішньобудинкових газопостачальних систем здійснюється за рахунок їхнього власника. У разі приватного житлового будинку за проведення ТО усієї системи газопостачання відповідає його власник.

Буде два окремі платежі за технічне обслуговування газових мереж. У багатоквартирних будинках внутрішньобудинкова система газопостачання немає єдиного власника.

Газові труби та обладнання у громадських зонах належать мешканцям будинку, тоді як обладнання та мережі усередині квартир є власністю господаря будинку.

Тому кожному власнику квартири доведеться сплатити два окремі платежі: за обслуговування спільних мереж та за обладнання внутрішньоквартирних газових труб та обладнання.

Плата за обслуговування спільних мереж може бути спільною або індивідуальною, залежно від того, чи створено ОСББ, чи є керівний у домі.

Оператор ГРМ визначає вартість обслуговування багатоквартирного будинку та розподіляє її між співвласниками пропорційно до кількості укладених договорів на розподіл природного газу.

Оплата має бути здійснена протягом 6 місяців після отримання колективного рахунку. Індивідуальні платежі мають бути виконані протягом шести місяців після проведення технічного обслуговування.

Відповідно до законодавства, якщо не забезпечується технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, буде припинено газопостачання із встановленням заглушки.

Як це вплине на власників квартир, які платять за обслуговування спільних мереж, але не укладають договір на обслуговування внутрішньоквартирної системи газопостачання, поки що не зрозуміло.

Також Clutch повідомляв, хто може втратити субсидії на оплату комунальних послуг: про що потрібно знати.

Нагадаємо, що українці можуть отримати допомогу на оплату комунальних послу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою