З лютого в Україні почали відключати електроенергію боржникам, а з 1 березня розпочали відключення водопостачання через заборгованості. Однак незабаром можуть запровадити мораторій на такі відключення, які поширюватимуть не всі громадяни, пише NOVYNY.LIVE.

Після того, як Верховна Рада скасувала мораторій на відключення комунальних послуг для боржників, українцям почали активно відключати електроенергію, а потім воду через заборгованості.

Для відновлення перерваних послуг боржник повинен буде виплатити всю суму боргу та компенсувати витрати на відключення та подальше підключення, що може досягати до 5 тисяч гривень у разі води.

Багато незаможних родин не можуть оплатити комунальні послуги, не через небажання, а через фінансові труднощі.

Вони змушені брати кредити, щоб погасити заборгованості, проте далеко не всім це вдається зробити через проблеми з кредитною історією.

У зв'язку з цим депутати вирішили знову запровадити мораторій на відключення комунальних послуг, який поширюватиметься лише на певні категорії населення, такі як інваліди, незайняті пенсіонери, сім'ї з низьким прибутком та багатодітні сім'ї.

Якщо закон ухвалять, то мораторій діятиме до закінчення воєнного стану.

Також Clutch повідомляв, хто може втратити субсидії на оплату комунальних послуг: про що потрібно знати .

Нагадаємо, що українці можуть отримати допомогу на оплату комунальних послуг .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою