Період вагітності вимагає особливої ​​уваги до харчування, але серед багатьох порад легко заплутатися. Дієтолог Тетяна Лакуста підкреслює найбільш значущі аспекти та зміни у раціоні в цей період. Про це повідомляється на сайті "Бережи собі".

По-перше, варто зазначити, що спеціальної дієти для вагітних немає. Однак важливо дотримуватись основних принципів здорового та збалансованого харчування, включаючи різноманітні продукти, збагачені необхідними поживними речовинами.

При складанні раціону особливу увагу слід приділити таким продуктам:

Овочам всіх відтінків, особливо різнобарвним, таким як темні зелені, червоні, помаранчеві і так далі, які містять вітаміни і мінерали, необхідні як майбутній мамі, так і плоду, що розвивається.

Фруктам, переважно, вживати їх у свіжому вигляді, щоб зберегти максимальну кількість поживних речовин.

Злакам, половина з яких повинна бути цілозерновими, багатими на клітковину та інші поживні речовини.

Молочним продуктам, джерелам кальцію та білка, переважно вибирати пастеризовані продукти для запобігання ризику зараження патогенними мікроорганізмами.

Білкам з нежирного м'яса, риби, яєць, бобових, горіхів та насіння.

Рослинним маслам та вершковому маслу, з обмеженням споживання тропічних масел, багатих насиченими жирними кислотами.

Також важливо стежити за безпекою їжі:

М'ясо та птицю слід вживати тільки після повного приготування, щоб уникнути ризику зараження бактеріями.

Яйця рекомендується варити до повного застигання жовтка.

Сири з пліснявою та м'які сири краще уникати через можливий вміст листерії.

При виборі морепродуктів перевагу варто віддавати видам з низьким вмістом ртуті та інших токсичних речовин, а також обмежити вживання риби з високим вмістом ртуті.

Печінку слід виключити з раціону через вміст у ній великої кількості вітаміну A, надмірне споживання якого може зашкодити здоров'ю плода.

Що стосується трав та добавок, важливо пам'ятати, що багато хто з них не проходить медичний контроль і може бути небезпечним для вагітних. Винятком є ​​імбир, який має доведений протиблювотний ефект і вважається безпечним у помірних кількостях.

Харчування під час вагітності відіграє важливу роль у здоров'ї майбутньої мами та дитини, що розвивається. Дотримання основних принципів здорового харчування та обережності сприяють уповільненню розвитку нейродегенеративних захворювань.

Раніше Clutch публікував важливе звернення МОЗ до батьків школярів.

Також ми писали про продукти, які обов'язково потрібно їсти вагітним

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою