Данська імміграційна служба продовжила дозволи на проживання для біженців з України до 17 березня 2025 року. Однак у невеликої кількості українців не вдалося отримати продовження з різних причин. Імміграційна служба не спромоглася зв'язатися з ними, що призвело до закінчення терміну дії дозволів 17 березня 2024 року. Про це пише NTD.

Таким чином, українським біженцям, чиї дозволи не були продовжені через неможливість зв'язку з ними, необхідно подати нову заяву на отримання посвідки на проживання відповідно до датського законодавства. Ця процедура включає надання необхідних документів та проходження певних процедур, описаних на сайті імміграційної служби або по телефону. Якщо цього зробити, то українцям, які не отримали посвідки на проживання, доведеться повернутися до своєї країни.

До речі, зараз у Данії гостро стоїть проблема нестачі робочих рук і тому уряд активно наймає іноземних працівників, включаючи українців. Для українців з вищою освітою відкрито вакансії у різних галузях, таких як менеджмент, інженерія, хімія, освіта, аудит, економіка та інформаційні технології. Для людей із середньою спеціальною освітою також є можливості працевлаштування у різних сферах, включаючи лабораторну роботу, технічний дизайн, логістику, кулінарію, бухгалтерію та інші.

Ці заходи спрямовані на інтеграцію біженців у данське суспільство та полегшення їхньої адаптації в новій країні. Водночас продовження дозволів на проживання для більшості українців дозволяє їм продовжити життя та роботу в Данії, надаючи їм додатковий час на вирішення своєї імміграційної ситуації.

Для тих, хто зіткнувся з проблемами продовження дозволу на проживання, важливо оперативно звернутися до імміграційної служби для отримання необхідної допомоги та інформації про наступні кроки.

Раніше ми писали про те, що у Польщі посилюються умови для українських біженців.

Також ми повідомляли, що українці, які перебувають за кордоном, ризикують втратити тимчасовий захист.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою