Погода в Україні цього літа може подарувати чимало сюрпризів, оскільки на неї впливають два потужні чинники: "Ель-Ніньо" та "Ла-Нінья", а також сильна та дуже активна сонячна радіація. Очікується, що влітку буде спекотно, але не обов'язково б'ються рекорди. Про це повідомила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН Віри Балабух у коментарі "УНІАН".

На думку фахівців, ми можемо очікувати спекотного літа, проте про передбачувані температурні рекорди говорять обережно.

"І хоча розрахунки та прогнози вказують на спекотне літо, зараз ми обережніші у своїх висловлюваннях. Можливо, це літо не стане найспекотнішим, хоча воно буде досить теплим", - зазначає метеоролог Віра Балабух.

Вона пояснює, що така ситуація пов'язана з кількома факторами, включаючи стан океанів, що впливають на циркуляцію атмосфери.

"Одним із таких факторів є південне коливання, яке впливає на циркуляцію повітря в екваторіальних широтах Тихого океану. Нині ми спостерігаємо позитивну фазу 'Ель-Ніньо', що зазвичай призводить до підвищених температур у наших регіонах", - додає вона.

Однак зараз фаза "Ель-Ніньо" закінчується, і температура океану починає знижуватися, що може призвести до нейтралізації цього впливу та помірного зниження температури.

Крім того, сонячна радіація також відіграє важливу роль, особливо зараз, коли ми перебуваємо у 25-му циклі сонячної активності. Цей фактор також може сприяти підвищенню температури повітря.

Щодо квітня та травня, то очікується, що вони будуть дуже теплими, перевищуючи середню температуру на 2-4 градуси і навіть більше. Найаномальніша погода очікується найближчого тижня. Май також буде теплим, але, ймовірно, не таким екстремально жарким як квітень.

Також ми писали про фрукти, які зроблять вас стрункими.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить багато вітамінів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою