Плавання – популярний і дуже вигідний для здоров'я вид спорту. Його корисність очевидна, особливо коли мова заходить про здоров'я серцево-судинної системи, зняття стресу, зниження ризику високого артеріального тиску та розвитку діабету, пише "Ракурс".

Одна з переваг плавання в тому, що воно сприяє зняттю стресу, оскільки кожен рух супроводжується ритмічним диханням, що активізує ту частину нервової системи, яка відповідає за розслаблення та відпочинок. Крім того, плавання є чудовим способом спалювання зайвих калорій. Енергійні рухи, як при плаванні батерфляєм, можуть спалити до 400 калорій за 30 хвилин.

Не лише задоволення

Крім того, що плавання приносить задоволення, воно є ефективною аеробною вправою, яка знижує ризик розвитку хронічних захворювань, таких як високий артеріальний тиск та діабет. Ще одним плюсом є те, що для занять плаванням не потрібно інструктора, можна відвідувати басейн самостійно.
За словами Брайана Райта, доцента кінезіології в університеті ДеПау, під час плавання залучається весь потенціал тіла - як верхньої, так і нижньої його частини.

Різні стилі плавання активізують різні групи м'язів, і, чергуючи їх, можна отримати всеосяжне тренування. Наприклад, кроль зміцнює м'язи плечей, грудей та ніг. При плаванні на спині активізуються м'язи верхньої частини спини та плечей, що сприяє підтримці правильної постави. Брас зміцнює м'язи рук, грудей, спини та внутрішню частину стегон.

Плавання є ефективним способом спалювання калорій

Оскільки залучені всі м'язи тіла, плавець витрачає багато енергії, що призводить до швидкого спалювання великої кількості калорій. Чим інтенсивніше тренування, тим більше калорій згоряє.

Наприклад, спокійне плавання спалює близько 220 калорій за кожні 30 хвилин у людини вагою 70 кг. Інтенсивніші стилі, такі як батерфляй, можуть спалювати більш як 400 калорій за той же період.

Однак кількість спалених калорій також залежить від рівня підготовленості плавця. "Дослідний плавець буде легко рухатися у воді, тоді як недосвідчений витрачатиме набагато більше зусиль", - каже Лорі Шерлок, доцент кафедри фізіології вправ в Університеті Західної Вірджинії.

Плавання також позитивно впливає на здоров'я серцево-судинної системи

Американська кардіологічна асоціація рекомендує проводити щонайменше дві з половиною години на тиждень фізичних вправ помірної інтенсивності для підтримки здоров'я. Плавання забезпечує таке ж ефективне тренування, як і вправи на суші, такі як їзда велосипедом, ходьба або танці.

Крім того, гідростатичний тиск, що діє на тіло у воді, сприяє покращенню кровообігу. Чим глибше ви занурені у воду, тим сильніший цей тиск, що сприяє кращому кровопостачанню та серцевій роботі.

Доброчинна дія на опорно-руховий апарат

Коли людина знаходиться у воді, її вага знижується приблизно на 90%, особливо якщо вона занурюється на рівень грудей.

"Оскільки активність у басейні менш стомлива, а вага тіла зменшується, деякі групи людей можуть скористатися цим, якщо хочуть зайнятися фізичними вправами. Наприклад, люди похилого віку або люди з надмірною вагою можуть використовувати плавання як форму фізичної активності, навіть якщо у них є протипоказання. до інших вправ, таких як біг", - пояснює Райт.

Раніше ми писали про те, як швидко та безболісно схуднути.

Також ми повідомляли, як швидко схуднути за порадами дієтолога .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою