Майже завжди при розлученні виникають питання про поділ майна між колишнім подружжям, і часто це призводить до вирішення спору в суді. Важливо знати, чи можна довести, що квартиру придбали батьки. Про це розповів на своєму YouTube-каналі адвокат Роман Сімутін.

Приклад ситуації

Припустимо, що ви розлучаєтеся, і у шлюбі придбали квартиру, проте гроші на її купівлю надали вам ваші батьки. Тепер, згідно із законом, квартира вважається загальною власністю, але ви хочете довести, що вона є вашою власністю.

Позиція суду

В одному конкретному випадку, розглянутому у Хмельницькому міськрайонному суді, жінка та чоловік хотіли поділити спільне майно, включаючи двокімнатну квартиру. Чоловік подав протилежний позов, стверджуючи, що спірна квартира є його особистою власністю, оскільки була придбана коштами батьків, які взяли кредит у сусідів.

Однак суд визнав квартиру спільною власністю колишнього подружжя, оскільки чоловік не зміг надати достатніх доказів того, що вона належить йому на праві особистої власності.

Апеляційний суд також підтвердив рішення, зазначивши, що чоловік не надав переконливих доказів того, що гроші на квартиру було надано саме його батьками.

Можливий результат

На думку адвоката, чоловік міг би виграти справу, якби подав переконливіші докази. Проте все залежить від конкретної ситуації та наданих доказів.

Важливо знати

При написанні позовної заяви чи відповіді на позов важливо зазначити, що гроші на квартиру було надано батьками. Крім того, потрібно буде надати суду докази того, що такі кошти справді існували, наприклад, шляхом надання кредитного договору чи інформації про депозит, зроблений перед покупкою квартири.

Важливо пам'ятати, що проста заява про те, що гроші були позичені у батьків або друзів, може бути недостатньою.

Раніше ми давали поради щодо перевірки нерухомості перед покупкою без допомоги юриста чи нотаріуса.

Також ми повідомляли, що в Україні спростили процедуру отримання житла натомість зруйнованого.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою