З настанням весни та літа багато людей проводять більше часу на вулиці, і загроза розвитку раку шкіри, особливо меланоми, стає серйозною проблемою, яку не можна недооцінювати. Про це пише The New York Times.

Меланома, що зазвичай викликається ультрафіолетовими променями сонця, зачіпає безліч людей протягом їхнього життя. Згідно з Американським онкологічним суспільством, це один з найважчих видів раку шкіри: щороку тільки в США виявляється близько 100 000 нових випадків цього захворювання, і приблизно 8 000 з них призводять до смерті.

Меланома розвивається в меланоцитах - клітинах, які виробляють пігмент у нашій шкірі. На відміну від інших типів раку шкіри, які залишаються локалізованими, меланома має високий ризик розповсюдження по різних частинах тіла. За словами доктора Майкла Девіса з онкологічного центру MD Anderson Техаського університету, меланома є особливо агресивною.

Раннє виявлення меланоми має критичне значення: вона часто проявляється у вигляді темних, нерівних плям або горбків на шкірі, особливо в областях, що піддаються сонячному випромінюванню. Однак вона може з'явитися і в місцях, які рідко піддаються сонячному світлу, тому регулярне обстеження шкіри відіграє ключову роль.

Профілактика меланоми включає обмеження впливу ультрафіолетових променів, особливо в період з 10 ранку до 4 вечора, коли вони найбільш інтенсивні. Захисні заходи включають використання сонцезахисного крему з SPF не менше 30, носіння захисного одягу та уникнення соляріїв, які є джерелом підвищеного ризику.

Лікар Шанті Сівендран з Американського онкологічного товариства наполегливо рекомендує уникати соляріїв через ризик розвитку хвороби. Широке інформування та превентивні заходи важливі для всіх, незалежно від кольору шкіри.

Стратегії раннього виявлення включають самообстеження та регулярні медичні огляди для виявлення нових або змінних родимок, які можуть мати асиметричну форму, нерівні краї, колір або розмір, що змінюється, більше шести міліметрів.

Ці ознаки можуть допомогти розрізнити потенційно небезпечні освіти від традиційних родимок. Лікування локалізованої меланоми зазвичай включає хірургічне видалення та можливе біопсію для подальшої перевірки на наявність поширення раку.

На сьогодні значні досягнення у лікуванні меланоми значно покращили прогнози для пацієнтів. Це включає імунотерапію, цільові методи лікування ракових клітин та інноваційні методи лікування, такі як TIL-терапія, схвалена для випадків, нечуйних на інші лікувальні методи.

Крім того, дослідники працюють над протираковою вакциною, яка враховує генетичний профіль пухлин, що обіцяє ефективніше лікування у майбутньому.

Також лікарі назвали 7 способів знизити ризик розвитку раку.

Ще ми писали, як захиститися від цукрового діабету – рекомендації МОЗ.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою