Ймовірно, туш є одним із невід'ємних компонентів макіяжу практично у кожної жінки. Однак, незважаючи на свою звичайність, цей засіб може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям очей. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Чому туш шкідлива

Хоча більшість подразнень очей, пов'язаних з макіяжем, зазвичай тимчасові та не надто серйозні, деякі можуть стати проблемними, якщо не виявлені та не лікуються вчасно.

Часте або неправильне використання макіяжу може викликати ряд неприємностей для очей, включаючи почервоніння, подразнення, порушення зору, алергічні реакції і навіть бактеріальні інфекції, такі як ячмінь або кон'юнктивіт.

Як туш може зашкодити очам

Містить небезпечні хімічні речовини

Деякі з хімічних компонентів, що використовуються в туші для вій, такі як дешеві нафтові дистиляти для забезпечення рівномірного нанесення, алюмінієва пудра для надання кольору та парабени для збільшення терміну придатності, були визнані небезпечними для здоров'я Американською робочою групою з охорони навколишнього середовища.

Ці хімічні речовини, а також інші компоненти туші можуть викликати алергічні реакції та отруєння.

Середовище для розмноження бактерій

Макіяж для очей, особливо туш, може створювати вологе середовище, що сприяє швидкому розмноженню бактерій, що спричиняють інфекції. Рекомендується зберігати рідкі косметичні засоби в сухому, прохолодному місці, щоб запобігти цьому.

У дослідженні, опублікованому у Міжнародному журналі косметичної науки, було виявлено наявність бактерії стафілококу у 79% зразків туші. Це з використанням щіточки для туші, яка може передавати щоденні виділення з очей у тюбик з тушшю для вій.

Сушить очі та погіршує зір

Макіяж може блокувати мейбомієві залози на краю повік, які виробляють зовнішній жирний шар слізної плівки. Це може призвести до сухості очей, що є однією з найпоширеніших проблем із зором та очима.

Також частинки макіяжу можуть мігрувати у слізну плівку, викликаючи запалення чи інші захворювання очей.

Може призвести до ламкості вій

Дослідження, проведене у Великій Британії, показало, що хімічні речовини в туші можуть послабити коріння вій і викликати їхнє випадання.

Може забруднити контактні лінзи

Туш може утворювати мікрочастинки, які можуть потрапити у вічі, особливо при використанні або при створенні занадто товстого шару туші. Також, якщо використовувати контактні лінзи, варто вибирати туш, що підходить для їх використання.

Тому при використанні туші варто дотримуватись обережності та проконсультуватися з лікарем у разі виникнення будь-яких проблем.

Раніше Clutch писав, які головні убори будуть у тренді у грудні.

Також ми публікували поради від експерта з моди та королівської родини .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою