Через військову обставину багато батьків обирають вивезти своїх дітей за кордон. Щоб уникнути проблем при перетині пункту пропуску, важливо заздалегідь вивчити всі аспекти перетину кордону та підготувати необхідні документи. Про це повідомила адвокат Мар'яна Сащук в Instagram.

"Спочатку слід визначити вік дитини, оскільки 16-річні вже не потребують супроводу дорослих. Однак для дітей молодших за цей вік перетин кордону можливий лише у супроводі дорослого. Однак тут є нюанси, що залежать від того, хто супроводжуватиме дитину", - пояснює юрист. .

Якщо один із батьків супроводжує дитину, то в умовах військового конфлікту дозвіл від другого з батьків на вивезення дитини з країни не потрібен. Достатньо мати при собі свідоцтво про народження дитини.

Чи можуть близькі родичі вивезти дитину

"Не потрібен дозвіл на виїзд за кордон для неповнолітньої дитини, якщо її перетинають кордон інші близькі родичі, такі як бабуся, дідусь, старший брат чи сестра, мачуха чи вітчим", - пояснює Сащук.

У такому разі необхідно мати при собі свідоцтво про народження дитини та документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та особою, що її супроводжує.

"Проте я рекомендую в таких випадках взяти дозвіл на виїзд хоча б від одного з батьків, щоб бути на стороні безпеки", - додає адвокат.

Чи можуть родичі супроводжувати дитину

"У цьому випадку, крім свідоцтва про народження, необхідно також мати дозвіл на виїзд за кордон хоча б від одного з батьків", - пояснює Сащук.

Раніше ми писали, що психологи назвали звички, які заважають вам розбагатіти.

Також ми повідомляли основні засади здорових стосунків у парі.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою