З 14 травня в Україні розпочалися масові відключення електроенергії. Це з обстрілами російських окупантів і дефіцитом електроенергії. Стало відомо, як довго діятимуть обмеження для споживачів, пише "Укрінформ".

Минулої зими більшість українців мали стабільне електропостачання, тоді як рік тому відбувалися масштабні блекаути. Останні дні стали особливо напруженими через гострий дефіцит електроенергії, і "Укренерго" запровадило графіки відключення світла.

Радник прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та член наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко повідомив, що відключення можуть тривати до серпня-вересня. Очікується деяке покращення ситуації, але навіть узимку, попри теплу погоду, обмеження залишаться.

"За моїми оцінками, нам доведеться жити в таких умовах до серпня. У серпні-вересні чекаю невеликого покращення завдяки різним факторам", - зазначив він.

Він додав, що зима буде "неминуче тяжкою", оскільки немає можливості швидко відновити пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури.

З 16 травня в усіх регіонах України запроваджено графіки погодинних відключень електроенергії.

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що внаслідок останніх масованих атак українська енергосистема втратила 8 ГВт потужності. Він допустив труднощі з енергопостачанням у літні місяці.

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив про значний дефіцит потужностей, що генерують, який не вдасться швидко усунути. Повне відновлення енергетичної системи забере роки.

"Мій особистий прогноз: ми житимемо з дефіцитом електроенергії наступні два роки, і це стане нормою для української енергосистеми", - наголосив експерт.

Нагадаємо, що міністр енергетики Герман Галущенко також закликав українців заощаджувати електрику.

Нагадаємо, українці можуть залишитися без світла – що сталося.

Також у YASNO терміново звернулися до українців щодо лічильників на електрику.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою