Польський Сейм схвалив законопроєкт, який продовжує термін легального перебування українських біженців до 30 вересня 2025 року та посилює умови отримання соціальної підтримки. Про це повідомляє RMF24.

Нові правила набудуть чинності з 1 липня 2024 року та вимагають пред'явлення паспорта для деяких пільг. Ці зміни спрямовані на забезпечення правового статусу та соціальних гарантій для українських біженців.

Законопроєкт підтримали 381 депутат, 19 проголосували проти, 20 утрималися.

Основні зміни включають:

  • Українці з PESEL UKR зможуть легально перебувати у Польщі до 30 вересня 2025 року.
  • Виплата 800 злотих на дитину залежатиме від її навчання у школі.
  • Фінансування проживання та харчування для біженців у скрутному становищі буде можливим лише за наявності угоди з місцевими органами самоврядування.
  • Скасується компенсація власникам приватного житла за проживання біженців.
  • Припиняється виплата одноразової допомоги у розмірі 300 злотих.
  • Розширюється доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, що виплачуються ZUS.
  • Вводяться нові правила підтвердження особи для отримання номера PESEL, які вимагають пред'явлення дійсного проїзного документа.

Ці заходи спрямовані на впорядкування процедур та забезпечення українських біженців необхідними умовами для проживання та соціальної підтримки у Польщі до 2025 року. Законопроєкт тепер надійде на розгляд до Сенату, а потім його має підписати президент.

Поправки, запропоновані колишньою керівною партією "Право і справедливість" та ультраправою "Конфедерацією", не були включені до остаточного тексту документа. Ці поправки передбачали позбавлення українців призовного віку права на соціальну допомогу у Польщі.

Раніше ми писали про те, що у Польщі посилюються умови для українських біженців.

Також ми повідомляли, що українці, які перебувають за кордоном, ризикують втратити тимчасовий захист.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою