Свіже наукове дослідження виявило, що чорнослив, крім своїх уже відомих переваг для травлення, також може сприяти зміцненню кісток. Про це пише Health.

Вчені зазначили, що вживання невеликої кількості чорносливу щодня може суттєво знизити рівень запальних маркерів, пов'язаних із втратою кісткової маси, особливо у жінок у постменопаузі. Це відкриття призводить до того, що чорнослив сприймається як потенційний природний засіб захисту від остеопорозу.

Остеопороз часто зустрічається у багатьох людей, особливо у жінок у постменопаузі через зниження рівня естрогену, який відіграє ключову роль у підтримці щільності кісткової тканини. Проведене нещодавно дослідження показало, що регулярне вживання чорносливу може сприяти покращенню здоров'я кісток.

Шляхом аналізу рівня запальних цитокінів, що сигналізують про запалення, дослідники виявили, що у жінок, які включили чорнослив до свого раціону, спостерігалося значне зниження цих маркерів. Вважається, що чорнослив може відіграти важливу роль у підтримці здоров'я кісток та запобіганні остеопорозу.

У дослідженні брали участь 183 жінки віком від 55 до 75 років, яких розділили на групи залежно від щоденного споживання чорносливу та спостерігали за ними протягом 12 місяців.

Результати показали, що у тих, хто регулярно вживав чорнослив, помітно покращали показники здоров'я кісток. Поживні речовини, що містяться в чорносливі, такі як вітамін К, калій, магній та бір, мають важливе значення для здоров'я кісток, що підтверджує важливість цього фрукта для здоров'я.

Крім зміцнення кісток, чорнослив доброчинно впливає на серцеве здоров'я та травну систему. Його універсальність дозволяє використовувати його у різних формах харчування, від закусок до додавання до інших страв.

Нове дослідження розширює перспективи корисних властивостей чорносливу, що робить його привабливим варіантом для людей, які страждають на проблеми зі здоров'ям кісток.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою