Залізо – життєво важливий мінерал, що відіграє ключову роль у різних функціях організму, таких як транспорт кисню, виробництво енергії та підтримка імунної системи. Про це пише OnlyMyHealth.

Основний компонент гемоглобіну – білка в червоних кров'яних клітинах, залізо переносить кисень з легень по всьому тілу. Нестача заліза призводить до дефіциту кров'яних клітин, що може спричинити втому та інші проблеми. Доктор Пранджит Бхоумік зазначив, що організм не може виробляти достатньо гемоглобіну без необхідного рівня заліза. Розглянемо, яке насіння може підвищити рівень заліза в організмі.

Споживання заліза особливо важливе для жінок, оскільки вони переживають безліч змін від менструації до пологів та менопаузи. Згідно з Національним інститутом охорони здоров'я, дорослим жінкам віком 19–50 років необхідно не менше 18 мг заліза на день, тоді як дорослим чоловікам того ж віку потрібно 8 мг заліза на день.

Багато хто покладається на м'ясо та листові овочі для отримання заліза, але насіння є також важливим джерелом цієї поживної речовини. Ось дев'ять корисних насіння, які можуть допомогти підвищити рівень заліза та покращити здоров'я.

Гарбузове насіння

Гарбузове насіння, або пепіти, не тільки смачні, а й багаті на залізо. За даними Міністерства сільського господарства США, 100 грамів гарбузового насіння містить близько 8,82 мг заліза. Вони також багаті на магній, цинк і корисні жири.

Насіння кунжуту

Маленьке, але багате на залізо, насіння кунжуту містить приблизно 14,6 мг заліза на 100 грамів. Їх легко додати до раціону, посипаючи салати, додаючи в смузі або випічку.

Насіння соняшнику - ще одне відмінне джерело заліза. У 100 г міститься близько 3,8 мг заліза. Це насіння також багате на вітамін Е, магній і селен, що робить їх корисною добавкою до раціону.

Насіння льону

Насіння льону відоме високим вмістом омега-3 жирних кислот, але воно також містить близько 5,3 мг заліза на 100 грамів. Їх можна додавати до смузі, йогурту або випічки для підвищення споживання заліза.

Насіння чіа

Насіння чіа славиться високим вмістом клітковини, але також містить приблизно 5,73 мг заліза на 100 грамів. Це універсальне насіння можна використовувати в пудингах або смузі.

Насіння конопель

Насіння конопель багате на поживні речовини, включаючи залізо. У 100 г міститься близько 8 мг заліза. Вони також є повноцінним джерелом білка, що містить усі дев'ять незамінних амінокислот.

Кіноа

Хоча технічно кіноа є насінням, її часто розглядають як зерно, багате на залізо. Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, 100 грамів приготовленої кіномістять близько 1,49 мг заліза. Кіноа також багата на білок, що робить її відмінним рослинним джерелом заліза.

Насіння маку

Насіння маку, що часто використовується в кулінарії, містить приблизно 9,76 мг заліза на 100 грамів. Мак надає унікальний смак та текстуру хліба, кексам та салатам.

Насіння кмину

Насіння кмину є відмінним джерелом заліза: у 100 г міститься близько 66,4 мг заліза. Додавання насіння кмину до страв покращує смак і збільшує вміст заліза.

Також ми писали про найкорисніший продукт для всіх жінок: прибирає целюліт та допомагає спалювати жир.

Також Сlutch розповідав, які продукти вибирати для сніданку: убережуть від інфаркту та інсульту.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою