У Польщі спостерігається нестача українських робітників. Українські біженці вважають за краще їхати в інші країни ЄС замість того, щоб виконувати сезонні роботи. В результаті на сезонні вакансії у Польщі немає охочих. Про це повідомляє сайт EWL.

Влітку в Польщі можна заробити від 5 до 9 тисяч злотих (50-91 тисяч гривень), проте вже другий рік поспіль країна зазнає дефіциту робочої сили. Громадяни України, які зазвичай приїжджають на сезонні роботи, тепер обирають країни Західної Європи через вищі зарплати та відкриті ринки праці після початку повномасштабного вторгнення, повідомляє Міграційна платформа EWL.

Головне статистичне управління Польщі опублікувало дані про середню зарплату за перший квартал 2024 року, яка становить 8147,38 злотих (82,4 тисячі гривень). Зарплати збільшились на 14,4% порівняно з минулим роком.

"На сезонних роботах зараз можна заробити до 9 тисяч злотих. Це короткострокова зайнятість в агросекторі, де заробіток залежить від кількості відпрацьованих годин та продуктивності. Така робота підходить людям, які звикли до фізичної праці, переважно українцям із сільських районів, які мають власні господарства", — пояснює директор із рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яна Семенюк.

На березень у Польщі налічувалося 50,5 тисяч вакансій. Згідно з щорічним дослідженням "Барометр професій", у 27 професіях спостерігається гострий кадровий дефіцит. У деяких галузях, таких як торгівля, промисловість, охорона здоров'я та соціальна допомога дефіцит зберігається щорічно. Надлишку працівників не спостерігається в жодній професії.

Раніше ми писали про те, що у Польщі посилюються умови для українських біженців.

Також ми повідомляли, що українці, які перебувають за кордоном, ризикують втратити тимчасовий захист.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою