Відносини можуть бути різними та непередбачуваними, але для того, щоб вони були здоровими та гідними, необхідно працювати над ними та розуміти ознаки справді добрих стосунків. Про це повідомляє "Психологія життя".

Безпека

Ви почуваєтеся комфортно та спокійно разом. Можна без страху відкриватися, довіряти та ділитися. Немає маніпуляцій, психологічного чи фізичного насильства.

Інтерес

Ви справді цікаві один одному: у вас є теми для розмов (але й мовчати нестрашно), ви ділитесь один з одним, уважно слухаєте, даєте зворотний зв'язок і запам'ятовуєте, що важливо для кожного.

Повага

Ви поважаєте один одного як окремих дорослих людей зі своїм життєвим досвідом та особистим простором. Ви встановлюєте свої межі, але можете їх "розширити" (не нашкодивши собі) заради того, щоб бути разом. В якісь моменти виявляєте гнучкість, в інші залишаєтеся при своєму.

Діалог

Ви відкрито і чесно кажете про те, що вам важливо, чого ви хочете і чого немає. Ви готові до діалогу, вислуховуєте один одного і потім реагуєте.

Взаємна пристрасть

Ви пізнаєте один одного, ділитеся інтимними бажаннями і готові підтримувати переваги, не чекаючи, що все станеться само собою.

Підтримка

Ви підтримуєте один одного у починаннях, у радісні та важкі моменти життя. Якщо потрібна допомога, ви озвучуєте це, а не чекаєте, що партнер прочитає ваші думки. Ви разом надаєте ту підтримку, яка комфортна та прийнятна для партнера.

Загальний вектор

Ви знаєте, які у вас відносини і як вони називаються. Ваші розуміння про них сходяться – чи вільні вони, серйозні чи якісь ще. Виходячи з цього, ви будуєте спільні плани та розумієте, куди йдете.

Конфлікт без фатальних наслідків

Ви сваритеся, але залишаєтеся разом: дозволяєте один одному охолонути, розмовляєте, вибачаєтеся, якщо були неправі, і шукаєте компроміси. Конфлікти не руйнують ваші стосунки, а допомагають розвиватися.

Час разом

Ви знаходите час для стосунків не за обов'язком, а тому, що вам хочеться. Ви ходите на побачення, тішите один одного і зміцнюєте стосунки.

Раніше психологи назвали 8 ознак, що чоловік хоче кинути вас.

Також ми повідомляли основні засади здорових стосунків у парі.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою