Багато хто вірить, що помірне вживання алкоголю вважається безпечним. Але це небезпечна помилка. Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства охорони здоров'я України.

Інформація про так звані "дози" алкоголю для чоловіків і жінок поширена в мережі, але, згідно з заявою відомства, все це твердження, що вводять в оману.

У МОЗ запевняють, що немає безпечної дози алкоголю. Бажаєте зберегти своє здоров'я? Повністю уникайте вживання алкоголю.

Крім твердження про неіснування безпечної дози, орган охорони здоров'я також наголошує на небезпеці алкоголю для організму. Зокрема:

  1. Вплив на артеріальний тиск, що веде до гіпертензії, є основною причиною половини випадків інсультів.

  2. Алкоголь руйнує здатність судин розширюватись при збільшенні об'єму крові, що призводить до хронічної гіпертензії.

  3. Вживання алкоголю може спричинити миготіння передсердь, збільшуючи ризик ішемічного інсульту вп'ятеро.

Крім цього, алкоголь спотворює ефект ліків, спрямованих на боротьбу з тромбозом та мерехтінням передсердь, збільшуючи ймовірність інсульту. А також спиртні напої пошкоджують клітини печінки, що може призвести до порушення утворення факторів згортання крові та збільшення ризику крововиливів у мозок.

МОЗ наголошує, що вживання алкоголю часто входить у нездоровий спосіб життя, включаючи куріння, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування та невиконання рекомендацій щодо прийому ліків. Всі ці фактори сприяють збільшенню ризику інсульту, раку та багатьох інших проблем зі здоров'ям.

Раніше ми розповідали, що для того, щоб приготовлена ​​картопля була надзвичайно смачною, потрібно додати лише один інгредієнт.

Також з картоплі можна приготувати коржики, від яких усі будуть у захваті.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою