У 2024 році в Україні прогнозуються великі скорочення робочих місць, згідно з даними Нацбанку. Єдиний сектор економіки, де можливі хоч якісь покращення, — сфера торгівлі.

Згідно зі звітом НБУ, індекс очікувань ділової активності минулого місяця досяг 49.1 порівняно з 49.6 у жовтні, згідно з результатами щомісячного опитування регулятора. Бізнес в Україні стримано оцінює результати роботи підприємств.

Скорочення персоналу очікуються у сфері будівництва та промисловості. Наголошено, що респонденти орієнтовані на зменшення обсягів будівництва, експортних замовлень, нових замовлень на будівництво та послуги.

Нацбанк заявив, що військові дії та їхні наслідки, проблеми з логістикою, підвищення ризиків безпеки, обмеження у пропозиції електроенергії, збільшення тарифів для бізнесу, зниження інвестиційного попиту, податкові зміни та дефіцит кваліфікованих кадрів гальмують економічну активність підприємств.

Наразі єдиний сектор, де можливі покращення, – торгівля. Секторальний індекс у цій галузі знизився до 50.9 минулого місяця порівняно з жовтневим показником 53.0.

У сфері послуг песимістичні прогнози підсумків роботи трохи пом'якшилися. У листопаді секторальний індекс становив 48.4 порівняно з 47.2 у жовтні.

У промисловості також очікують погіршення результатів. У прогнозах враховують труднощі, пов'язані з експортом товарів, проблеми через логістику, а також активізацію військових дій. У листопаді секторальний індекс знизився до 49.2 проти жовтневого показника 50.

Будівельні компанії висловлюють вкрай песимістичний настрій порівняно з рештою секторів. Вони негативно оцінюють результати своєї господарської діяльності через збільшення виробничих витрат, нестачу кваліфікованих співробітників, спад попиту на інвестиції та вплив сезонних факторів. У листопаді секторальний індекс зменшився до 40.6 проти жовтневого показника 44.8

Також Clutch повідомляв, що необхідно робити, щоб підтримувати емоційне здоров'я у професійній сфері.

Нагадаємо, що в Україні хочуть перерахувати зарплати.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою