Наукове дослідження виявило, що постійний початок дня в ранній час може негативно позначитися на здоров'ї певних людей, і причина цього закладена в індивідуальних біологічних ритмах, властивих кожному індивідууму. Про це пише UkrMedia.

Глобальне населення може бути поділено на три умовні групи залежно від хронотипу: "жайворонки", "сови" та "голуби", запевняють вчені.

"Жайворонки" виявляють свою найвищу продуктивність у першій половині дня і легко прокидаються рано-вранці. "Сови", навпаки, переживають пік активності у вечірній та нічний час, відчуваючи себе втомленими та розбитими в ранковий час.

"Голуби" представляють менш відому групу, але вони існують – це ті, хто виявляє найвищу активність протягом дня.

За даними дослідження, приблизно у половині випадків хронотип людини визначається генетичним рівнем. Іншими словами, якщо батьки є "совами", шанс того, що їх потомство буде дотримуватися того ж режиму, наближається до 50%.

Вчені виявили, що совам доводиться стикатися із найбільшими труднощами. Їм доводиться практично щодня вставати рано-вранці через обов'язки на роботі або в навчанні, що істотно шкодить їх здоров'ю. У ранкові години у сов продовжується активна секреція мелатоніну - гормону сну, що зумовлює їх дратівливість і почуття знесилення в першій половині дня. З часом такий режим може призвести до депресії.

Однак шкода для організму сов не обмежується лише цим. Часто відбувається гормональний збій, внаслідок якого їхній організм перестає ефективно сприймати глюкозу та інсулін. Для людей із цукровим діабетом такий стан може бути особливо небезпечним і навіть смертельним.

Висновки дослідження наголошують на важливості дбайливого ставлення до свого організму і попереджають про спроби змінити природні біологічні ритми. Для сов рекомендується налаштовувати графік так, щоб він відповідав їх біологічним ритмам, і дозволяв прокидатися трохи пізніше.

Раніше "Clutch" писав про те, як боротися зі втомою після безсонних ночей.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою