Ден Бюттнер, творець документальної серії "Дожити до 100: Секрети блакитних зон", що присвятив роки дослідженню регіонів, де люди не тільки доживають до 100 років, але й відрізняються прекрасним здоров'ям. Серед них – Окінава (Японія), Сардинія (Італія), Нікоя (Коста-Ріка), Ікарія (Греція) та Лома-Лінда, Каліфорнія, пише Forbes.

У своїх дослідженнях Бюттнер виділяє ключові фактори, що сприяють довгому та здоровому життю.

Активність

Регулярні та різноманітні фізичні активності відіграють ключову роль у підтримці фізичної форми. Це не обов'язково має на увазі тривалі тренування в спортзалі. Прості заняття, такі як прогулянки, робота в саду, підйом сходами або пагорбами, допомагають підтримувати м'язи в тонусі.

Дослідження, опубліковане в Nature Communications, підтверджує, що регулярні фізичні вправи одночасно і щодня сприяють відновленню кісток і суглобів. Також короткі переривчасті сплески активності протягом 4-5 хвилин на день можуть покращити тривалість життя.

Соціальні зв'язки

Багато досліджень підтверджують, що самотність та ізоляція скорочують тривалість життя. Навпаки, наявність спільноти з друзів чи сім'ї зі схожими цінностями та світоглядом сприяє підвищенню рівня щастя та довголіття.

Під час свят особливо важливо підкреслити значення соціальних зв'язків та піклування про них протягом усього року. З урахуванням напруженого способу життя багатьох людей, пріоритетність цих відносин може стати інвестицією, що забезпечує незліченні дивіденди у майбутньому.

Правильне харчування

Здорове харчування – питання, що викликає розбіжності. Для Бюттнера краща середземноморська дієта з бобами та овочами як наріжний камінь, з обмеженим вживанням м'яса. У документальному фільмі показана рослинна страва з Коста-Ріки під назвою "Рагу трьох сестер" з патисонами, кукурудзою та квасолею, що надає повноцінний білок без м'яса.

Помірне вживання вина

Бюттнер підтримує помірне вживання вина – "один-два келихи на день із друзями та/або з їжею". Це питання суперечливе, але є дослідження, які підтримують цей підхід. Кожен має самостійно вирішити, наскільки вино відповідає його способу життя.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить безліч вітамінів.

Також лікарі порекомендували топ-5 продуктів, які продовжують життя.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою