Короткі дні та довгі ночі часто викликають втому, безсоння або надмірну сонливість, а також можуть супроводжуватися болями в кістках та слабкістю м'язів. Взимку наш фізичний стан часто страждає, і тому важливо приймати певні добавки, які можуть покращити загальний добробут. Про це пише доктор-дієтолог Оксана Скитилінська у своєму Інстаграмі.

Так, фахівець поділилася рекомендаціями щодо того, які добавки особливо корисні в холодну пору року. Вона наголосила, що здоровий раціон, активний спосіб життя та повноцінний сон сприяють підтримці загального здоров'я. Однак, у багатьох з нас може бути неідеальне харчування, і не у всіх однаково ефективно засвоюється їжа, тому додаткові вітаміни можуть бути корисні.

Вітамін D

Важливої підтримки імунітету, здоров'я кісток і зниження ризику депресії.

Омега-3 жири

Містять протизапальні властивості, знижують рівень стресових гормонів та кортизолу. Недолік омега-3 може призвести до погіршення пам'яті та депресивних станів.

Магній

Допомагає м'язам функціонувати ефективно та підтримує стабільний тиск. Нестача магнію може призвести до утворення каменів у нирках.

Вітамін В6

Необхідний для правильної роботи мозку, здатний покращити настрій та знизити тривожність.

Цинк

Важливим є для імунної системи, його дефіцит збільшує ризик інфекцій. Також необхідного відновлення клітин та виробництва інсуліну.

Вітамін С

Багато вітаміну С міститься в настої шипшини, калини, свіжої та квашеної капусти, а також у мороженій смородині. Рекомендується приймати вітамін С вранці та ввечері, оскільки він водорозчинний і швидко вимивається з організму. Вітамін С покращує стан бронхів та легень, а також підвищує витривалість.

Оксана Скитилінська також радить включити до свого режиму фізичну активність, таку як ходьба, легкий біг чи танці. Важливо також приділяти увагу якісному сну. Для покращення сну рекомендується випити пів склянки настою ромашки перед сном і провітрити кімнату.

Також ми писали, що звичайна їжа може стати ліками: чим харчуватися взимку - поради лікаря.

Ще ми розповідали, чому вранці обов'язково потрібно снідати.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою