Вибір пози для сну важливий не тільки для комфорту, а й для загального щастя. Доктор медичних наук Рахул Шах надав рекомендації щодо оптимальних положень для сну, передає "Live Strong".

Визначення найкращої пози для сну не так просто. Перш ніж вибрати, необхідно оцінити якість відпочинку, яку ви отримуєте. Навіть хороші положення для сну можуть не підходити деяким людям, наприклад, якщо вони страждають на хропіння, поза на спині може бути невдалою.

Крім того, кращі пози для сну можуть змінюватись в залежності від віку, стану здоров'я та вагітності. Необхідно врахувати, що кожна поза для сну має свої плюси та мінуси.

Спина

Сон на спині сприятливий для здоров'я хребта та суглобів. Це оптимальне положення також допомагає уникнути утворення зморшок і тонких ліній на обличчі, тому якщо це для вас важливо, краще спати на спині. Проте це положення може бути невдалим для тих, хто страждає на апное уві сні або схильний до хропіння, оскільки м'язи, що підтримують тонус тканин у задній частині горла, розслабляються, що може викликати хропіння і блокування повітря в легенях.

Сон на боку

Для тих, хто стикається з апное чи хропінням, сон на боці є більш сприятливим варіантом. Крім того, це становище корисне для загального здоров'я, оскільки не чинить тиску на органи. Сон на боці особливо рекомендується під час вагітності, щоб запобігти тиску на органи та знизити блокування кровообігу. Проте це положення може викликати дискомфорт у ногах і тиск на плечі та стегна.

Сон на животі

Сон на животі досить рідкісний - всього 7% людей віддають перевагу цьому положенню. Ця поза може не бути ідеальною, якщо ви турбуєтеся про зморшки, і вона може створювати додаткову напругу для шиї та спини. Однак, правильне використання подушок може пом'якшити ці проблеми.

До цього лікарі назвали несподівані та приємні способи подолати безсоння.

Також ми повідомляли, що пересипання шкідливе для здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою