Всі обізнані, що керувати транспортним засобом після вживання алкоголю заборонено. Іноді виникають ситуації, коли водій може бути оштрафований за керування у стані сп'яніння, навіть якщо він не вживав алкоголь. Про це повідомляє Телеграм-канал "Ти ж юрист".

Досвід показує, що не лише алкоголь може призвести до позитивного результату під час тестування на алкоголь. У деяких випадках водія може бути оштрафовано за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, навіть якщо він не вживав спиртних напоїв.

Продукти, які можуть вплинути на результати тесту на алкоголь
Річ у тому, що деякі звичайні продукти та медичні препарати також можуть спричинити позитивний результат при тестуванні на алкоголь. Щоб уникнути проблем з хибними даними алкотестера, перед тим як сідати за кермо, краще утриматися від:

Будь-яких медичних препаратів, які містять спирт. Вони можуть показати від 0,1 до 0,5 проміле під час перевірки на алкоголь. Сюди входять спреї для горла, корвалол, валеріанка та інші настоянки.

Безалкогольне пиво. Попри вказівку на пляшці, що він не містить спирту, такий напій може легко показати від 0,1 до 0,4 проміле.

Деякі фрукти і соки. Вони також можуть показати певну кількість проміле. Наприклад, банан – до 0,22 проміле, апельсиновий сік – до 0,3 проміле, а апельсин – до 0,2 проміле.

Шоколадних цукерок, ромової баби та іншої випічки. Багато солодощів обробляються спиртовмісними рідинами. Через це вони можуть показати від 01 до 03 проміле.

Кефіру, йогуртів та кумису. Ці напої можуть легко показати до 0,6 проміле в крові.

Чорний хліб з маслом і сирокопченої ковбаси. Звичайний бутерброд, який під час перевірки на алкотестері може показати до 0,2 проміле.

Тому важливо пам'ятати, що будь-які продукти та напої, які під час виробництва піддаються впливу алкоголю або процесу бродіння, можуть показати певну кількість проміле під час перевірки на алкотестер. Тому, якщо є така можливість, краще утриматися від їх вживання, якщо ви збираєтесь сідати за кермо.

Також Clutch повідомляв, що в Україні водіям масово виписують штрафи за номерні знаки: за що можна отримати штраф.

Нагадаємо про процедуру заміни водійських прав після зміни прізвища: що потрібно знати.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою