У світі існує безліч сортів різноманітних вин. Саме тому важливо вміти правильно вибирати напій, адже хочеться, щоб після святкового столу не боліла голова і в ній залишились лише позитивні спогади. Як зупинитися на правильному виді вина, розказала лікарка-дієтологиня та представниця Академії харчування та дієтології Деббі Петітпейн.

За її словами, найкориснішим для здоров'я є сухе біле вино або вино з холодних регіонів. Такі вина відрізняються меншим вмістом цукру та алкоголю. У винах цукор може походити з двох джерел: залишкових цукрів після ферментації винограду та додаткових цукрів у десертних винах.

Алкоголь, як джерело калорій у вині, також підвищує його енергетичну цінність. Враховуючи, що алкоголь не містить поживних речовин, обирайте сорти з меншим вмістом цукру та алкоголю.

Відповідно до дієтичних рекомендацій США, чоловікам рекомендується випивати до двох келихів в день, а жінкам - один. Це відповідає 140-грамовому келиху вина з вмістом алкоголю приблизно 12%. Будьте обережні з винами з великим вмістом алкоголю, які можуть перевищити ці обмеження, навіть якщо ви вживаєте одну порцію.

Сухі білі вина, зазвичай з вмістом алкоголю 9-11%, дозволяють насолодитися келихом, не перевантажуючи його калоріями. Проходження вина також важливе: в теплих регіонах виноград містить більше цукру і алкоголю, у холодних, таких як північна Франція або Нова Зеландія, вміст алкоголю менший.

Вплив помірного вживання вина на ризик серцево-судинних захворювань досліджується. Деякі дослідження вказують на те, що помірне споживання червоного вина може бути корисним для довголіття та когнітивного здоров'я, в той час як інші свідчать про те, що будь-яке споживання алкоголю може бути шкідливим.

Завжди важливо знайти баланс при вживанні вина. Слабоалкогольні вина дозволяють насолодитися напоєм, не перебільшуючи. У цей святковий сезон пам'ятайте, що поміркованість і вибір вина - це запорука здорового та насиченого святкування.

Раніше Clutch писав, що не завжди алкоголь шкодить здоров'ю: напій, який принесе багато користі.

Також ми публікували найпопулярніші новорічні коктейлі

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою