Після вживання алкоголю похмілля може виявитися важким як через головний біль, так і через нудоту, і кожна людина переносить це стан по-різному. Це обумовлено численними факторами, включаючи історію споживання алкоголю, генетичні особливості та ефективність метаболізму алкоголю.

Призначення етанолу в організмі веде до утворення ацетальдегіду, який відповідає за симптоми похмілля. Тіло не може повністю відновитися, поки ацетальдегід не розкладеться і не збудеться. Ферменти алкогольдегідрогеназа (АДГ) і альдегіддегідрогеназа (АЛДГ) призначені для цього, але їхній ефект може бути не дуже швидким.

Науковці в лабораторії досліджували різні продукти, спрямовані на активізацію цих ферментів.

Перелік продуктів, які допоможуть вам відновитися після вечірки або недосипу:

  • Еспресо чи кава з високим вмістом кофеїну: Кофеїн забезпечить енергетичний заряд та полегшить головний біль. Ідеальний спосіб розпочати свій ранок після неспокійної ночі чи веселощів.
  • Вітамінний смузі: Напій із свіжих фруктів наситить ваш шлунок та надасть необхідних вітамінів. Особливо корисний банановий смузі, що додасть бадьорості та ситості.
  • Яєчний омлет: Яйця містять багато білка та амінокислоту цистеїн, яка ефективно очищає організм від токсинів. Прекрасний захисник для вашої печінки.
  • Авокадо: Авокадо відновлює баланс калію, поліпшує кровообіг у мозку, виводить токсини та сприяє швидкому відновленню. Ідеальна добавка до вашого ранкового столу.
  • Курячий бульйон: Теплий курячий бульйон відновить баланс солі та рідини в організмі, сприяючи утриманню води. Цистеїн, який в ньому міститься, поліпшить роботу втомленої печінки.
  • Лосось: Риба, багата омега-3 та вітамінами, сприятиме полегшенню головного болю та нормалізації роботи шлунка.

Також можна спробувати фруктовий антипохмільний коктейль, склад якого виглядає наступним чином: 10% кокосового соку, 25% соку лайма і 65% грушевого соку.

Застерігаючи від частого вживання кави вранці, вчені вказують, що це може навіть підсилити похмілля та підвищити артеріальний тиск.

Раніше Clutch писав, що слід з'їсти перед тим, як пити алкоголь

Також ми називали топ-5 самых здоровых видов алкоголя

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою