Українські громадяни споживають велику кількість товарів та послуг, проте, згідно з главою Мінфіну Сергієм Марченком, для успішного протистояння російській федерації у війні необхідно суттєво обмежити своє споживання. Про це він заявив під час дискусійної панелі «2024: виклики та перспективи» у рамках спільного проекту LB.ua і EFI Group.

Він закликає співгромадян відмовитися від придбання закордонних товарів, оскільки такі покупки підтримують іноземних виробників та поповнюють закордонні бюджети. Марченко наголошує, що для досягнення перемоги у війні необхідно перебудувати українську економіку, наголосивши на військових потребах та переглядаючи підхід до споживання, у тому числі відмовляючись від розкоші та продукції з-за кордону.

Марченко висловив занепокоєння тим, що, попри поточну стабільність у макроекономіці та обмінному курсі, існує потреба у коригуванні цієї реальності. Він підкреслив, що країна має перейти на військові рейки, і для успішної адаптації до нових умов потрібно буде внести відповідні зміни.

Для переведення економіки на військові рейки глава Мінфіну закликає українців обмежувати своє споживання, особливо щодо зарубіжних товарів на користь підтримки вітчизняних виробників. Аргументуючи свою пропозицію, він вказує на те, що значна частина коштів, отриманих у вигляді зовнішньої допомоги, у результаті повертається в економіку країн-партнерів через покупку їх товарів. Нинішнього року Україна спостерігає торговий дефіцит у розмірі 31 мільярда доларів за всього 10 місяців.

Він також наголошує, що, умовно кажучи, отримані 40 мільярдів доларів зовнішньої допомоги повертаються в економіку інших країн, де ці кошти використовуються як для виробництва військової техніки та амуніції, так і для виготовлення різних споживчих товарів, таких як техніка, айфони, автомобілі та одяг.

Раніше Clutch повідомляв, що глава ГУР Кирило Буданов назвав дату закінчення війни.

Нагадаємо, що сім'ї військовослужбовців зможуть отримати додаткову підтримку від держави: що потрібно знати.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою