Старіння - природний процес, який не варто боятися, але з віком ми прагнемо зберігати гарний зовнішній вигляд і відчувати себе енергійними, щоб насолоджуватися повсякденним життям. Про це повідомляє Eatthis.

Заняття фізичною активністю, вживання достатньої кількості води та збалансоване харчування можуть допомогти зберегти молодість та життєвість.

Коли йдеться про харчування, воно може вплинути на ваш внутрішній стан та зовнішній вигляд. Дослідження показують, що правильне харчування відіграє важливу роль у підтримці здоров'я серця та мозку, а також зниженні ризику вікових захворювань.

Ягоди

Ключовим фактором у турботі про здоров'я при старінні є включення до раціону продуктів, багатих антиоксидантами, які борються зі шкідливими вільними радикалами в організмі.

Серед продуктів, багатих на антиоксиданти, ягоди, що лідерують. "Ягоди містять антоціани та вітамін С, які ефективно борються з окислювальним стресом та запаленням в організмі", - зазначає Мері Сабат.

Доктор медичних наук Ліза Янг додає: "Черниця, багата на антиоксидант антоціаніном, допомагає справлятися з окислювальним стресом і запаленням, а ці властивості можуть сприяти поліпшенню еластичності шкіри та зменшенню зморшок".

Ще однією перевагою вживання ягід з віком є ​​їхній позитивний вплив на когнітивні функції.

Жирна риба

Жирна риба багата на корисні жири, такі як омега-3. За словами Сабат, "омега-3 сприяють підтримці здоров'я серця та мозку, а також зменшують ризик вікових захворювань". Продукти, що містять омега-3, можуть допомогти зберегти молодість шкіри.

Горіхи та насіння

Перекус горіхами та насінням забезпечує організм корисними жирами та антиоксидантами. Сабат пояснює: "Антиоксиданти, що містяться в горіхах та насінні, борються з вільними радикалами, запобігаючи старінню шкіри та знижуючи ризик хронічних захворювань, пов'язаних зі старінням".

Дієтологи рекомендують включати до раціону мигдаль, який містить вітамін Е, що захищає шкіру від старіння. Волоські горіхи та насіння льону, багаті на омега-3, можуть уповільнити процес старіння як внутрішньо, так і зовні.

Зелень

Листова зелень, така як шпинат, капуста та мангольд, є "енергетичним джерелом поживних речовин, включаючи вітаміни А, С та К, а також мінерали, такі як залізо та кальцій".

Сабат пояснює: "Ці поживні речовини можуть сприяти здоров'ю шкіри, стимулювати виробництво колагену та захищати від пошкоджень, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням".

Вітамін К пов'язаний зі зниженням ризику вікових захворювань, а вітамін С допомагає уповільнити погіршення когнітивних функцій у старінні.

Також ми писали про фрукти, які зроблять вас стрункими.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить безліч вітамінів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою