В Україні планують розширити перелік підстав для звільнення працівників. Також у проєкті змін передбачається збільшення тривалості відпустки з 24 до 28 днів. Відповідні пропозиції передбачені у проєкті Трудового кодексу, розробленого Мінпраці, пише OBOZ.UA.

Серед нових причин звільнення будуть мобілізація, поява на робочому місці у нетверезому стані, цькування, прогули та інші. На пропозицію у новому проєкті роботодавцю буде надано право звільняти працівника практично без пояснення причин, наприклад, через економічні, технологічні, структурні або аналогічні обставини.

У цьому випадку роботодавець повинен повідомити працівника за 2 місяці або виплатити компенсацію у подвійному розмірі за кожен день зменшення строку попередження. Таким чином, можливо виплатити співробітнику 4 середні зарплати та звільнити його за один день.

У разі звільнення через бойові дії (наприклад, знищення обладнання ракетою) роботодавець повинен попередити про звільнення за місяць.

У новому законодавстві також буде запроваджено поняття домашньої роботи. Українці, які працюють вдома, матимуть ті ж гарантії, що й інші, і буде встановлена ​​тривалість робочого дня.

Трудова книжка стане необов'язковою, що звільнить роботодавців від необхідності її зберігати та заповнювати. Важливою зміною стане запровадження ознак трудових взаємин у законі. Якщо між роботодавцем та співробітником існує хоча б три з перелічених ознак, то вважається, що між ними є трудові відносини.

Ці ознаки включають особисте виконання роботи, контроль роботодавця, відсутність конкретного обсягу робіт, дотримання внутрішніх правил праці, надання засобів виробництва, систематичну виплату заробітної плати, встановлений робочий графік і відшкодування витрат, пов'язаних з роботою.

Раніше Clutch писав, що працівники низки професій отримають допомогу від держави: кому пощастить .

Нагадаємо, що в Україні проіндексують пенсійні виплати: як зміниться розмір пенсій .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою