В Україні середня пенсія (за даними ПФУ близько 16 тис. грн) за умови наявності 35 років стажу становить приблизно 4 741 грн. Про це повідомляє OBOZ.UA.

Якщо ваша зарплата становить 16 тисяч гривень, а стаж роботи складає лише 31 рік, то розмір пенсії становитиме 4199 грн. За наявності 40 років стажу пенсія становитиме близько 5 418 грн.

У формулі розрахунку пенсії за останні три роки (дані ПФУ, а не Держстату) заробітну плату множать на відношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%. Середня зарплата за останні три роки складає 13547 грн.

Ситуація з пенсіями в Україні має значно погіршитися, тому людям доведеться працювати довше.

У поточному році для отримання пенсії у 60 років потрібний 31 рік стажу. Наступного року вимоги збільшаться на 12 місяців. Лише люди із 35 роками стажу зможуть отримати пенсію вчасно. Решті доведеться працювати до 63 або навіть 65 років.

Ці норми було запроваджено ще у 2017 році, коли на презентації було пояснено, що через 10 років лише 55% українців зможуть вийти на пенсію у 60 років, а решті доведеться працювати довше. Але це не враховувало наступних подій, таких як втрата роботи через пандемію та війну.

"Ці дані, які були у 2017 році, не могли передбачати наступних подій. Важко сказати, скільки людей не зможе відповідати цим вимогам. Може бути 60% або 70%. У нас поки що немає точних даних, і складно передбачити ситуацію через роки. Не варто очікувати моментального економічного зростання після війни; на нас чекає складний період, який проходили й інші країни після довгих воєн", - каже Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птахи.

Наразі кожен українець може оцінити, скільки йому потрібно буде працювати. Визначте, скільки вам буде років у 2025 році та скільки у вас буде стажу (можна перевірити на сайті ПФУ). Якщо вам виповниться 60 років у 2025 році, то для отримання пенсії вам потрібно буде мати щонайменше 32 роки стажу. Якщо у 2026 році, то від 23 до 33 років тощо.

Раніше Clutch повідомляв, що чиновник розповів, що впливає на формування цін на продукти .

Нагадаємо, що в Україні дорожчають тепличні овочі: названо причини зростання цін .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою