В Україні газові постачальники вживають заходів щодо споживачів, яких підозрюють у втручанні у роботу газового лічильника. Розміри "штрафів" (доплат за передбачуваний неврахований газ) можуть сягати сотень тисяч гривень. У більшості випадків суди виносять рішення на користь газових компаній, і заперечення результатів експертизи практично неможливе, пише OBOZ.UA.

Лише у лютому 2024 року суми штрафів для українських громадян, яким було нараховано додатково через "проблемні лічильники", сягали 500 тисяч гривень, згідно з реєстром судових рішень. Однак це скоріше виняток, а здебільшого суми становлять близько 100 тисяч гривень. Наприклад, 21 лютого суддя Житомирського районного суду задовольнив позов "Житомиргазу" проти клієнта на суму 103 970 грн.

За мотивами заявлених вимог зазначається, що відповідач відмовився сплатити додатково нарахований газ. Обсяг доплати, згідно з формулою, становив 2237,64 кубометра. Відповідно до чинних правил, якщо експертиза виявляє втручання у роботу лічильника, то доплати розглядаються так, ніби клієнт використовував максимально можливий обсяг газу.

"Заяву Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" про стягнення заборгованості за договором надання послуг задовольнити. Стягнути на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" вартість неврахованого обсягу природного газу у сумі 103 970,10 грн", – йдеться у рішенні суду.

Процедура покарання за порушення включає наступні кроки:

Під час перевірки працівник газової компанії повинен виявити порушення пломби або сліди втручання у роботу лічильника.
Лічильник знімається та вирушає на експертизу. За час відсутності лічильника споживання газу розраховується за середніми показниками.
Якщо експертиза не виявить спеціального втручання у роботу лічильника для спотворення його показань, клієнту не доведеться доплачувати газові послуги.
Якщо експертиза підтвердить порушення, газова компанія змусить клієнта доплатити за спожитий газ, начебто він використав максимально можливу кількість.

Нагадаємо, що у Раді придумали нові правила для водіїв.

Також ми повідомляли, що водії почали масово штрафувати за номерні знаки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою