У березні безліч категорій чоловіків, включаючи тих, хто має інвалідність або є опікунами осіб з інвалідністю, отримають відстрочку від призову на службу згідно з чинним законодавством. Про це йдеться у публікації "ПроГроші".

Право на відстрочку від мобілізації мають різні категорії військовозобов'язаних українців, включаючи тих, хто зіткнувся з проблемами здоров'я, є опікуном осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, піклується про дітей з інвалідністю, осіб, звільнених від мобілізації згідно із законом, а також тих, хто втратив близьких під час військових дій або піклується про тяжкохворих родичів.

На службу закликають лише тих чоловіків віком від 18 до 60 років, які придатні для військової служби.

У чинному законодавстві України немає чітких вказівок щодо місць вручення повісток під час воєнного стану та мобілізації.

Тому співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можуть вручати їх практично у будь-якому місці, оскільки повістка є оповіщенням.

Після отримання повістки українські військовозобов'язані мають з'явитися до територіального центру комплектування для уточнення своїх даних, проходження військово-лікарської комісії, постановки на військовий облік та направлення на підготовку та навчання.

Громадяни України зобов'язані дотримуватись вказівок, що містяться в отриманих ними повістках від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Також Clutch писав, що Кирило Буданов розповів, чому в Україні не можуть скасувати мобілізації.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою