Килими можуть стати справжньою прикрасою для будь-якого приміщення. Але навіть найкращий з них буде виглядати неохайно з плямами. Є багато способів очищення килимів, але найефективнішими є, часто, ті, що містять звичайні предмети побуту, наголошує Express з посиланням на експерта компанії Online-Bedrooms Ніка Шелока.

Він наголосив, що перш ніж звертатися до хімічних засобів або здавати килим у хімчистку, можна спробувати видалити плями за допомогою доступних засобів вдома.

Якщо на вашому килимі з’явилась пляма, варто випробувати один з наступних методів:

  • Піна для гоління: Цей засіб чудово видаляє жирні плями, розлитий сік чи сліди від тонального крему. Просто нанесіть пінку на пляму на 30 хвилин, а потім витріть її сухими серветками.
  • Харчова сода: Якщо пляма вже дуже в’їлася в килим, посипте її харчовою содою і через деякий час пропилососьте.
  • Оцет: Ця рідина допомагає усунути різні плями та сліди від ручок. Змочіть пляму оцтом і протріть абразивною стороною губки.
  • Мийний засіб: Рідина для миття посуду може видалити стійкі плями. Змішайте її з теплою водою, нанесіть на килим, а потім змийте чистою водою і протріть паперовими рушниками.
  • Сіль: У випадку свіжої плями, насипте на неї сіль, яка вбере в себе вино чи каву.
  • Дитяча присипка і розпушувач - це два засоби, що можуть бути використані для видалення плям з килима. Посипте дитячу присипку навколо плями або розпушувач на саму пляму, а потім пропилососіть килим, щоб видалити пляму та отримати свіжий запах.
  • Лимон може стати вашим суперочищувачем для видалення плям соку з килима. Розріжте лимон навпіл і натріть його безпосередньо на пляму. Потім протріть пляму чистою губкою, і кімната залишить приємний аромат лимона.
  • Ще один ефективний метод - використання звичайного шампуню. Нанесіть трохи шампуню на губку й обережно втирайте її в пляму на килимі. Уникайте використання занадто великої кількості шампуню, оскільки це може призвести до зміни кольору матеріалу.

Після того, як ви успішно видалили плями з килима, важливо бути обережним з подальшим прибиранням. Не додавайте оцет, лимонний сік або відбілювач у воду, оскільки ці засоби можуть пошкодити ваш килим.

Раніше ми писали, які існують лайфхаки для видалення бруду та плям з білих кросівок.

Також ми повідомляли популярні звички, через які у вашій оселі виникає неприємний запах.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою