У березні поточного року відбулася довгоочікувана подія для багатьох пенсіонерів – індексація пенсій. Це означає, що розміри пенсій збільшилися майже на 8% щодо основної маси пенсіонерів. Але не лише вони отримали приємні новини. Ветерани війни також отримали збільшення своїх пенсій, прив'язаних до прожиткового мінімуму. Про це пише "На пенсії".

Однак, як виявилось, це останнє збільшення для ветеранів. Уряд ухвалив рішення "заморозити" рівень цих виплат. Тепер, навіть якщо прожитковий мінімум зросте у майбутньому, пенсії ветеранів не збільшуватимуться.

Основна причина такого рішення криється у фінансових обмеженнях. З кожним днем ​​кількість ветеранів зростає. Це люди, які віддали частину свого життя захищаючи свою країну, але, на жаль, багато хто з них стає інвалідами внаслідок воєнних дій. У зв'язку з цим необхідно виділяти більше коштів на пенсійні виплати, що негативно позначається на бюджеті. Щоб уникнути подальшого збільшення видатків, уряд ухвалив рішення обмежити зростання пенсій ветеранів.

Згідно з новими постановами, з 1 березня поточного року пенсії зросли так:

  • Особи з інвалідністю внаслідок війни І групи отримали збільшення на 1742,50 гривень до 15347 гривень.
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи отримали збільшення на 1407,75 гривень до 12396 гривень.
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи отримали збільшення на 965,20 гривень до 8500 гривень.
  • Учасники бойових дій отримали збільшення на 562,70 до 4958 гривень.

Ці зміни були запроваджені згідно з постановами Кабміну №185 від 23 лютого поточного року та №656 від 28 липня 2010 року з відповідними змінами.

Таким чином, хоча пенсіонери та ветерани війни отримали збільшення своїх пенсій цього року, але для ветеранів це збільшення було останнім. Уряд вирішив зупинити подальше зростання цих виплат через фінансові труднощі, пов'язані зі збільшенням кількості ветеранів та інвалідів у країні.

Раніше ми писали про те, як пенсіонерам збільшити стаж на три роки.

Також ми повідомляли, що українські пенсіонери можуть отримати грошову допомогу від ООН у 2024 році.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою