У повсякденній метушні чи вихідних у компанії друзів легко випадково розлити каву, чай чи інші напої на килим. Це може призвести до появи неприємних плям, які, якщо не видалити вчасно, стануть стійкими та важкорозв'язними. Плями на килимі можуть зіпсувати зовнішній вигляд приміщення та створити додатковий клопіт у прибиранні. Про це пише Express.

Однак, перш ніж вдаватися до хімічних засобів або звертатися до хімчистки, можна спробувати деякі прості та доступні методи, використовуючи побутові засоби. Наприклад, піна для гоління виявляється ефективною у боротьбі з жирними плямами або слідами від напоїв. Просто нанесіть піну на пляму і залиште на 30 хвилин, а потім витріть сухими серветками.

Для видалення завзятих плям можна використовувати харчову соду. Посипте її на пляму і залиште на деякий час, потім пропилюйте. Оцет також є ефективним засобом проти різних плям. Просто змочіть пляму оцтом та протріть абразивною стороною губки.

Миючий засіб, розведений теплою водою, також може допомогти у боротьбі зі стійкими забрудненнями на килимі. Нанесіть суміш на пляму, потім змийте чистою водою і протріть паперовими рушниками. Якщо пляма свіжа, можна посипати її сіллю, яка вбере рідину.

При прибиранні приміщення після очищення килима слід бути обережним із деякими речовинами, щоб уникнути пошкодження підлоги. Не варто додавати у воду оцет, лимонний сік або відбілювач, оскільки вони можуть завдати шкоди.

Варто зазначити, що чистий килим сприяє підтримці здорової атмосфери в приміщенні, зменшуючи ризик алергій та дихальних проблем, оскільки запобігає скупченню пилу та мікроорганізмів. Водночас чистий килим надає приміщенню доглянутого та приємного вигляду, що підвищує комфорт та рівень затишку. Також регулярне прибирання та видалення плям допомагають запобігти зносу та зберегти килим у хорошому стані на довгі роки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою