В Україні зростає кількість випадків кашлюку, особливо серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Про це йдеться у заяві Міністерства охорони здоров'я.

Епідеміологи відзначають зростання випадків кашлюку починаючи з 2023 року. Статистика показує майже у двадцять разів більшого поширення протягом року.

За січень-лютий 2024 року було зафіксовано 515 випадків кашлюку порівняно з 27 випадками за аналогічний період 2023 року. Переважно хворіють діти – 95,9%, особливо діти віком до 10 років.

Коклюш легко передається від людини до людини і дуже заразний. Основний спосіб передачі - повітряно-краплинний, через кашель та чхання.

Ця хвороба виснажлива та послаблює організм, особливо у дітей, у яких високий ризик ускладнень. Симптоми кашлюку включають звичайні ознаки застуди, після чого кашель стає спазматичним і продовжується тижні, а іноді й місяці.

Вакцинація є ефективним способом запобігання кашлюку. Щеплення робляться чотири рази дітям віком 2, 4, 6 та 18 місяців. Також рекомендується вакцинація для вагітних жінок з 16 до 32 тижні вагітності.

Важливо пам'ятати, що лікар може діагностувати кашлюк і призначити відповідне лікування.

Раніше ми писали про те, чому так важливо висипатись на думку німецьких учених.

Також ми повідомляли, що через чотири роки після пандемії вчені розкрили деякі таємниці коронавірусу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою