Усі знають з дитинства, що фрукти та овочі перед вживанням потрібно ретельно мити. Виявляється, сода також допомагає у боротьбі з пестицидами. Про це пише "Сen.acs".

Пестициди становлять загрозу

Дослідження Массачусетського університету показало, що замочування продуктів у розчині із содою ефективно видаляє пестициди.

Пестициди широко використовуються в сільському господарстві для підвищення врожайності та боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Якщо вони накопичуються у харчових продуктах, це може призвести до отруєння.

Чи можна вимити "хімію" з овочів

Дослідження також показало, що миття продуктів у розчині харчової соди допомагає позбутися пестицидів. Наприклад, всього 15-хвилинне замочування в 1% розчині соди повністю видаляє два поширені пестициди зі шкірки яблук.

Однак після цього необхідно ретельно промити фрукти під проточною водою.

Вчені використовували спеціальні карти виявлення пестицидів у продукті. Після занурення у розчин, у якому замочувалися фрукти, карти порівнювали з іншими. Якщо друга карта залишалася білою, це вказувало високу концентрацію пестицидів.

Споживачам важко виявити токсичні речовини у фруктах та овочах, оскільки вони зазвичай не мають смаку чи запаху та не видно на поверхні продуктів. Тому багато хто просто миє їх під проточною водою.

Очищення оцтом

Фрукти та овочі також можна очищати за допомогою оцту. Наприклад, виноград можна замочити в розчині соди (2 чайні ложки на 1 літр води) або обприскати оцтовим розчином (співвідношення води та оцту 3:1) і залишити на 15 хвилин.

Тестові карти, оброблені розчином соди, ставали синіми, що вказувало ефективність видалення пестицидів. Однак розчин соди видаляє лише деякі класи пестицидів і тільки з поверхні продукту, не впливаючи на ті, що використовуються для обробки коріння рослин.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою