Люди молодого та середнього віку, які вживають значну кількість алкоголю (понад 15 порцій на тиждень для чоловіків та 8 для жінок), мали більш високий ризик розвитку ішемічної хвороби серця порівняно з тими, хто вживав менше. Про це пише Health.

Дослідження, опубліковане в Американському коледжі кардіологів, показало, що цей зв'язок особливо виражений у жінок, особливо у тих, хто вживав три або більше алкогольних напоїв на день в останні три місяці, повідомляє Health.

Доктор Джамал Рана, провідний автор дослідження, зазначив: "Поширеність вживання алкоголю серед жінок молодого та середнього віку зростає, але це дослідження показує, що жінки, які вживають алкоголь понад рекомендований рівень, наражаються на ризик ішемічної хвороби серця".

Вчені класифікували рівень споживання алкоголю як низький (1-2 порції на тиждень для чоловіків та жінок), помірний (3-14 порцій на тиждень для чоловіків та 3-7 порцій для жінок) або високий (15 і більше порцій на тиждень).

У ході чотирирічного спостереження за учасниками 3108 пацієнтів було діагностовано з ішемічною хворобою серця.

У чоловіків, які вживають багато алкоголю, ризик розвитку серцево-судинних захворювань був на 22% вищим, ніж у тих, хто вживав алкоголь помірно. У жінок, які вживають багато алкоголю, ризик був вищим на 29–45% порівняно з тими, хто пив помірно.

Особливо високий ризик тим, хто вживає алкоголь у великих кількостях. Жінки, які потрапляють до цієї категорії, мали на 68% більше шансів отримати серцево-судинні захворювання порівняно з жінками, які вживають алкоголь помірно.

"Ці результати вказують на необхідність інформування жінок про потенційні ризики для серця при вживанні алкоголю", - сказав Рана.

Доктор Шон Хеффрон із Центру профілактики серцево-судинних захворювань при Нью-Йоркському університеті Лангоні Харт зазначив, що надмірне вживання алкоголю може впливати на різні аспекти здоров'я, такі як кров'яний тиск, холестерин, серцевий ритм тощо.

Ішемічна хвороба серця виникає, коли жирові відкладення в артеріях звужують кровоносні судини, що може призвести до обмеження кровотоку. Це найпоширеніша форма серцево-судинних захворювань та основна причина смертності як серед чоловіків, так і серед жінок.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою