Кавуни - це вкрай вимогливі культури, і для того, щоб влітку отримати рясний урожай великих та соковитих плодів, підживлення слід провести ще навесні. Про це пише "Главред".

Коли кавуни тільки-но починають цвісти та з'являються зав'язі, це свідчить про необхідність підгодовувати їх. Щоб підживлення приносило користь, а не шкоду, важливо вибрати правильні добрива.

Які добрива потрібно застосовувати для кавунів та динь? Загальноприйнято, що кавуни щасливо реагують на органічні та мінеральні добрива. Щоб забезпечити хороший урожай, підживлення починають застосовувати ще з осені, зазвичай це фосфорно-калійні добавки.

Проте навесні можна внести до ґрунту інші добрива. Одним з кращих варіантів для підживлення кавунів на відкритому ґрунті є гній, курячий послід і попіл. Ці компоненти можуть значно вплинути на врожайність кавунів та динь. Кожне з цих добрив має свої плюси та мінуси.

Наприклад, деревний попіл багатий на фосфор, калій та інші корисні елементи, необхідні для росту рослин. Він здатний збагачувати ґрунт та забезпечувати кавуни та дині необхідними поживними речовинами. Однак його вміст азоту може бути невисоким, що може призвести до нестачі зеленої маси рослин.

Тому садівники рекомендують використовувати для підживлення кавунів гній великої рогатої худоби, оскільки він містить як азот, так і калій у великих кількостях.

Як використовувати попіл для підживлення кавунів

Деревна зола, що утворюється при спалюванні органічних матеріалів, містить великий набір мінералів Попіл є джерелом калію, фосфору та вапна, а також близько 30 інших корисних мінеральних елементів.

Для удобрення ґрунту попелом вам знадобиться приблизно 10 кілограмів деревного попелу на сто квадратних метрів землі. Найкраще вносити його в ґрунт у сухому вигляді під час перекопування перед посадкою рослин.

Як прискорити ріст кавунів

Для стимуляції швидкого зростання плодів можна використати кілька простих методів. Періодично перевертайте кавуни, щоб усі їхні сторони отримували достатню кількість сонячного світла. Однак слідкуйте за цим процесом, щоб не пошкодити плодоніжку. Також не забувайте видалити зайві батоги та своєчасно збирати плоди та квіти.

Краще виростити один великий і стиглий кавун, ніж безліч дрібних та незрілих.

Раніше ми давали 6 порад, які допоможуть швидко схуднути.

Також ми називали топ-5 продуктів, які здатні зняти хронічне запалення.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою